12 cali ma godzinę. W Czwórce zagra Tuchowsky

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 15:30
Gościem najbliższej odsłony audycji "12 cali na godzinę" będzie didżej, organizator i booker Artur Tuchowski znany jako Tuchowsky. 
Tuchowsky zaprezentuje w Czwórce housowe oblicze.
Tuchowsky zaprezentuje w Czwórce housowe oblicze.Foto: mat. promocyjne

Swoją przygodę z DJ'ingiem rozpoczął w UK, gdzie z kolektywem Seminor Lab kręcił jogami w londyńskich klubach. Po powrocie do Polski zamieszkał w Gdańsku i do tej pory mogliście już go usłyszeć na wielu imprezach. Parkietem buja w rytmach tribal house & techno. Podczas audycji "12 cali na godzinę" Tuchowsky zaprezentuje się od strony housowej. 

***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

"Euforia". Historia warszawskiego clubbingu na wystawie w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2024 20:17
Co clubbing mówi o historii Polski? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć nowa wystawa w Muzeum Woli w Warszawie. - "Euforia" dokumentuje moment, w którym poczuliśmy, że powoli puszczają nam hamulce - mówi kurator wystawy Konrad Schiller. - Zostawiliśmy za sobą epokę komunizmu, a przed nami otwierał się nowy, kolorowy i wspaniały świat. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Electrum Up To Date Festival - dobra zabawa i akcja "Don’t worry be yourself”

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 12:20
Wielkimi krokami zbliża się Electrum Up To Date Festival. - To nie tylko dni wypełnione świetną muzyką, ale także akcja "Don’t worry be yourself” oraz panele dotyczące zdrowia psychicznego - mówi organizator imprezy Cezary Chwicewski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń