Aplikacje, które ułatwiają nam życie w pracy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 18:00
Edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne - to proste aplikacje biurowe, z których na co dzień korzystamy nie tylko w naszych komputerach, ale także w smartfonach i tabletach. Bez nich codzienność zawodowa wielu z nas byłaby dużo trudniejsza.
Audio
  • Marcin Kubicki o aplikacjach, które ułatwią nam życie w pracy (Czwórka/Czwarty wymiar)
Smartfony
SmartfonyFoto: Glow Images/East News

- Aplikacje mobilne to najczęściej odpowiedź na narzędzia, które od dawna mamy w komputerach - mówi Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3" i dodaje, że ich mnogość na rynku nie powinna dziwić. - Po prostu mobilne biura już istnieją i mają się bardzo dobrze - tłumaczy gość Czwórki.

Problemem jest jednak między innymi to, że wyświetlacz smartfona jest dużo mniejszy od komputerowego monitora, a to sprawia, że w codziennym użytkowaniu może być mniej wygodny.

- Dlatego łatwiej jest używać na przykład tabletu, podpinając do niego klawiaturę zewnętrzną - radzi Kubicki w "Czwartym wymiarze". - Niekoniecznie musimy wówczas męczyć się z kablami, wystarczy skorzystać z modułu bluetooth.

Marcin
Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3"

Jednak to nie wszystkie ułatwienia, z których możemy korzystać na co dzień, nawet będąc w podróży i używając niewielkiego, poręcznego smartfona zamiast laptopa. By dowiedzieć się więcej, m.in. o możliwościach wykorzystania tzw. zdalnego pulpitu, posłuchaj nagrania rozmowy z Marcinem Kubickim, bądź obejrzyj wideo ze studia Czwórki.

(kd/asz)

Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacje, bez których nie możemy żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 12:00
- Dziś aplikacje wyszły już poza obszar smartfonów czy tabletów. Wkrótce może się okazać, że nie będzie już urządzeń, które funkcjonują bez nich. Dotyczy to też sprzętów domowego użytku, jak pralki, czy… odkurzacze - mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modułowy smartfon pojawi się w 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 20:00
Będzie jednak małe odświeżenie na rynku smartfonów! Projekt Ara firmy Google wejdzie na rynek w 2015 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec kultowych telefonów. Jaka przyszłość czeka Nokię?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:46
Firma Nokia powstała w 1865 roku. Wówczas fabryka ta produkowała masę papierniczą, następnie kable i galanterię gumową. Dopiero po przeprowadzce do fińskiego miasteczka o nazwie Nokia narodziła się korporacja, którą znamy dziś. Tam bowiem zaczęto produkować szeroko pojętą elektronikę.
rozwiń zwiń