Polskie Radio
Section05
telefonia komórkowa

Aukcja na pasmo dla sieci 5G. UKE: cztery podmioty złożyły oferty. Znamy szczegóły

W ogłoszonej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz wstępne oferty złożyły cztery podmioty: Polkomtel, Orange Polska, P4 i T-Mobile Polska - podał UKE w środę. Częstotliwości zostaną wykorzystane do wdrażania sieci 5G.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA uke telefonia komórkowa technologie telefon częstotliwość infrastruktura

Sieć piątej generacji. Cyfrowa Polska o przełomowym znaczeniu nowej technologii dla rozwoju kraju

Długo oczekiwana aukcja 5G będzie momentem przełomowym dla budowy sieci piątej generacji w Polsce w 2023 roku - prognozuje Związek Cyfrowa Polska. Wskazuje, że sieć nowej generacji pomoże automatyzować i robotyzować produkcję przemysłową, co w efekcie przyczyni się do wzrostu polskiej gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telefonia komórkowa telefonia internetowa telefonia ip technologie mobilne

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko T-Mobile. "Obiecywane korzyści różnią się od rzeczywistych profitów"

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko T-Mobile Polska w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Hasło "1200 GB za darmo na rok", jakim sieć reklamuje swoją promocję na internet, może wprowadzać w błąd - uważa Urząd.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK t-mobile promocja internet mobilny telefonia komórkowa telekomunikacja

UOKiK stawia zarzuty jednemu z operatorów telekomunikacyjnych. Chodzi o opłaty za połączenia z infolinią

Prezes Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wszczął postępowanie właściwe przeciwko Orange Polska - poinformował Urząd. Jak dodano, UOKiK otrzymał skargi dotyczące pobierania opłat od dzwoniących na infolinie sieci Orange i nju mobile, na przykład przy składaniu reklamacji lub zgłaszaniu awarii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telekomunikacja Orange Polska UOKiK telefony komórkowe telefonia komórkowa operatorzy operator gsm

Polscy naukowcy pracują nad siecią 6G. Dr Buchner: mówimy o internecie z żarówki

- 6G to idea internetu, który używa światła rozproszonego jako medium, mówimy o "internecie z żarówki" - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Teodor Buchner z Politechniki Warszawskiej pracujący nad rozwojem sieci szóstej generacji. - Takie światło ma większą pojemność informacyjną, możemy dużo więcej informacji w nim przesłać - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA telekomunikacja telefonia komórkowa sieć 5G

Barbara Kurdej-Szatan straci kolejną posadę? Konsekwencje ataku na polskie służby

Operator telefonii komórkowej Play rezygnuje z dalszej współpracy z Barbarą Kurdej-Szatan - informuje tvp.info. Firma ma mieć dość "zamieszania i awantur", które generuje celebrytka. Kurdej-Szatan w mediach społecznościowych przypuściła atak na polskie służby broniące granicy przed naporem migrantów z Białorusi, a strażników granicznych nazwała mordercami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo play telefonia komórkowa reklama Barbara Kurdej-Szatan

Zobacz, jak pandemia wpłynęła na usługi internetowe i telewizyjne. Jest najnowszy raport

W 2020 r. rozwój szybkiego internetu w Polsce znacznie przyspieszył ze względu na wzmożone aktywności online spowodowane pandemią COVID-19 - wynika z najnowszego raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce, opublikowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Skorzystały na tym sieci telekomunikacyjne oraz telewizyjne, korzystające z szerokiego pasma.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telewizja internet Koronawirus w Polsce usługi online telefonia internetowa telefonia komórkowa

Zagórski: potrzeba szerokiej kampanii o sieci 5G. Jest pismo do Komisji Europejskiej

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski ocenił, że społeczeństwo potrzebuje rzetelnej edukacji na temat technologii 5G. Zaznaczył, że w ostatnim czasie powstało wiele mitów mówiących na przykład o tym, że nowe rozwiązanie może być szkodliwe dla zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Cyfryzacji telefonia komórkowa telefonia internetowa sieć 5G nowe technologie

Nowy iPhone z 5G debiutuje w USA, ale Amerykanie mają problem. "To jak ferrari na wiejskiej drodze"

5G w końcu dostanie swoją amerykańską szansę wraz z dzisiejszym debiutem następnego iPhone'a, tym razem z numerem 12. Ale, jak pisze agencja Reutera, obiecane błyskawiczne prędkości nie urzeczywistnią się dla większości użytkowników telefonu w USA.
Zobacz więcej na temat:  telefony komórkowe telekomunikacja telefonia komórkowa GOSPODARKA technologie mobilne USA iphone Ameryka Północna ŚWIAT Apple