Czy przenośne odtwarzacze odejdą do lamusa?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 18:45
Jeszcze kilka lat temu przenośne odtwarzacze mp3 były jednymi z najbardziej pożądanych gadżetów przez wszystkich fanów muzyki. Dziś nie brakuje głosów, że są nikomu niepotrzebne.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka przenośne odtwarzacze mp3? Czy niebawem całkowicie odejdą one do lamusa? (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Odtwarzacz mp3
Odtwarzacz mp3Foto: Glow Images

Rynek mp3 playerów skurczył się do naprawdę niedużych rozmiarów, a to wszystko oczywiście za sprawą smartfonów, które przejęły ich funkcję. Tomasz Karasiński ze stereolive.pl wspomina: - z mojej perspektywy i wspomnień, najpierw były walkmany, które chyba najdłużej wpisały się w pamięci. Discmany były trochę problematyczne, ponieważ nie dało się ich zmieścić w kieszeni. Mini-disci okazały się niewypałem. Odtwarzacze mp3 były strzałem w dziesiątkę. 
W tej chwili nie brakuje głosów, że przenośne odtwarzacze muzyki czeka niebawem śmierć. Rozmówca "Czwartego Wymiaru" nie do końca jednak się z tym zgadza. - Aż tak radykalny bym nie był, natomiast faktem jest, że dużo się zmieniło na tym rynku. Szczególnie od czasu, kiedy wszyscy zaczęli nosić w kieszeniach smartfony, które zastąpiły i odtwarzacze muzyki i aparaty cyfrowe. Siłą rzeczy te mp3 playery musiały się zmienić. Na pewno wciąż będą w cenie bardzo profesjonalne wersje tych urządzeń, znacznie przewyższające telefony pod względem pojemności, a przede wszystkim jakości odtwarzania plików - uważa Karasiński.
(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA technologie

Czytaj także

Słuchanie muzyki w sieci ma swoje dobre strony

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 18:20
Dzięki serwisom oferującym strumieniowe przesyłanie muzyki, m.in. Spotify, Deezer, albo Wimp, można słuchać ulubionych hitów bez konieczności kupowania płyt. – Tych serwisów jest coraz więcej, to dobry sposób na zarabianie pieniędzy – mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie, dla których dźwięk jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 16:44
Olga Kaniewska i Andrzej Koper opisują świat poprzez dźwięki. Ich zdaniem dźwięk jest bowiem bogatszy niż fotografia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Windows XP - koniec tej epoki

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 19:00
Kończy się trwająca 12 lat era, w której królował Windows XP. - Ten system operacyjny był z nami przez długi czas i w wielu komputerach nadal rządzi - mówi redaktor naczelny magazynu T3 Marcin Kubicki.
rozwiń zwiń