Tablety robią furorę. Jak wybrać właściwy?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 15:00
Na rynku urządzeń mobilnych pojawiły się kilka lat temu i w błyskawicznie zdobyły ogromną popularność. Dziś dla wielu osób tablet jest narzędziem pierwszej potrzeby. W Czwórce postanowiliśmy sprawdzić, czym kierować się przy zakupie i na co przede wszystkim zwrócić uwagę.
Audio
  • Tablety błyskawicznie zdobyły ogromną popularność. Czym kierować się przy wyborze? (Czwórka/ Czwarty Wymiar)
Tablety robią furorę. Jak wybrać właściwy?
Foto: Glow Images

Jedną z najważniejszych kwestii jest bez wątpienia system operacyjny. Wybieramy pomiędzy urządzeniami z wgranym Androidem, iOS i Windowsem. - W dzisiejszych czasach internet otacza nas z każdej strony. Aby wycisnąć z urządzeń maksimum należy używać tego samego systemu w laptopie, telefonie i tablecie - doradził w "Czwartym Wymiarze" Witold Tomaszewski z portalu Telepolis. Decyzja w tej kwestii jest ważniejsza niż wybór pomiędzy tym, czy kupimy tablet z modułem 3G bądź 4G.
Istotną sprawą jest bez wątpienia ilość wbudowanej pamięci. Do podstawowego użytku z pewnością wystarczy nam 16 GB, ale jeśli chcemy oglądać filmy, grać w gry, lepiej od razu zadbać o takie urządzenie, w której będziemy mogli wykorzystać nawet 64 GB. - To na dłuższą metę na pewno się nam zwróci. Szczególnie, że część tabletów nie ma możliwości rozbudowania o kolejne kostki pamięci - sugerował Tomaszewski.
PRZECZYTAJ: Tablety, netbooki i inne szkolne gadżety

Tablety z ekranem o wymiarach 7-8 cali polecane są dla osób, które chcą mieć urządzenie zawsze ze sobą, chociażby w drodze do pracy. Z kolei te większe - 10.1 cala - lepiej sprawdzają się w domu, po pracy, gdy chcemy ich używać niejako jako uzupełnie telewizji czy buszowania w internecie na latopie.
Na co jeszcze zwrócić uwagę? Sprawdźcie nagranie audycji "Czwarty Wymiar".
ac/kd

Czytaj także

Berlińskie targi IFA bez sensacji

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 19:08
Na początku września w Berlinie odbyły się targi elektroniczne IFA 2014. Jest to jedno z największych regularnie się odbywających wydarzeń dla specjalistów i fanów branży, a o jego tegorocznej edycji opowiedział Marcin Kubicki z magazynu "T3".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czemu gwiazdy oblewają się wodą z lodem?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 13:00
W ostatnich tygodniach w internecie prawdziwą furorę robią filmiki, w których przeróżne osoby - od polityków, przez celebrytów, znanych sportowców, aż do najzwyczajniejszych użytkowników portali społecznościowych - oblewają się wodą. Moda na splasha dotarła też do Polski. O co w tym wszystkim chodzi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Virale bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 16:45
Dla niewtajemniczonych - viral to film opublikowany w sieci, który "klika się" na potęgę, i którym chętnie dzielimy się z innymi, wysyłając do niego link. Czy takie filmiki mogą przemycać głębsze treści?
rozwiń zwiń