Najlepsi gracze komputerowi w Polsce spotkają się w Zabrzu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 19:04
Wielka impreza finałowa 2. Sezonu ESL Pro Series Polska Ekstraklasy Gier Komputerowych już w ten weekend w Zabrzu. Znakomite gry, najlepsi gracze w Polsce i wysokie nagrody. Będzie się działo.
Audio
  • Co nas czeka podczas 2. edycji finałowych rozgrywek polskiej ekstraklasy w grach komputerowych - rozmowa w Czwórce
Polskie firmy stawiają na gry komputerowe
Polskie firmy stawiają na gry komputeroweFoto: Glow Images/East News

To są finały jednych z najbardziej prestiżowych rozgrywek w Polsce, bo do takich należy ESL Pro Series. Pierwszy finał odbył się w 2009 roku. Pieczę nad polską sekcją ligi ESL przejęła firma Turtle Entertainment Polska i w tym roku udało się wskrzesić rozgrywki. – To są zmagania najlepszych graczy w Polsce – mówi Daniel Waślicki z Cybersport.pl. – Oglądać ich to prawdziwa przyjemność.

Tym razem impreza odbędzie się w Zabrzu. Walka będzie zacięta, bo stawką jest nie tylko tytuł Mistrza Polski, ale także bardzo wysokie nagrody: pula to 42 tysiące złotych.

Zawodnicy grać będą w trzy gry: Counter Strike 1.6, czyli najbardziej chyba popularny obecnie „shooter” na świecie, Starcraft II, czyli typowa gra strategiczna i FIFA 11 na konsolach oraz komputerach. Najciekawsze spotkania oglądać będzie można w Multikinie na ogromnym ekranie, a w tzw. „fun-zonie” samemu będzie można spróbować swoich sił w niektórych grach.

- Zawsze mamy przygotowane również atrakcje dla obserwatorów, osób, które nie grają na co dzień i przyjdą zobaczyć, jak to wygląda po raz pierwszy – zapowiada Waślicki. – Będą konkursy z nagrodami, wywiady i mnóstwo innych ciekawostek.

(kd)

Czytaj także

Polscy producenci gier kompurterowych najlepsi na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 07:40
Gra "Wiedźmin 2" stworzona przez CD Projekt w pierwszym tygodniu sprzedała się w 400 tysiącach egzemplarzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na brak apetytu gry wideo

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 12:42
Gry komputerowe nie tylko nas relaksują, ale też wzmagają apetyt. Badania przeprowadzili kanadyjscy naukowcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiedy rysunkowi aktorzy zastąpią ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 10:00
Kiedyś najważniejszy w filmie byli aktorzy. Dziś nierzadko filmy powstają bez nich, a reżyserzy zamiast w słynnym reżyserskim fotelu na planie, siedzą przed komputerami. W kinach zaczyna też rządzić nowa jakość - 3D.
rozwiń zwiń