Radiowy tuning w samochodzie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 19:59
Najczęściej w samochodzie, który właśnie kupiliśmy jest już radio. Z reguły jednak nie do końca odpowiada ono naszym oczekiwaniom. O tym, jaki sprzęt samochodowy kupić, by rzeczywiście spełniał on nasze wymagania opowiada ekspert Jacek Klepka z Centrum Car Hi-Fi.
Audio
  • W jaki sprzęt samochodowy zainwestować? Rozmowa z Jackiem Klepką

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jakości dźwięku, którą dostajemy w "standardowym" radiu, dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie kilkuset złotych, by wyposażyć swoje auto w coś zdecydowanie lepszego niż standard.

Tylko od czego zacząć? Kupić nowe radio, a może wystarczy wymienić głośniki, bądź wzmacniacz? – Na samym początku zadać sobie pytanie, jaki efekt chcemy uzyskać. Czy radio, w które chcemy się wyposażyć, ma odbierać na dobrym, wysokim, czy bardzo wysokim poziomie – radzi Jacek Klepka z Centrum Car Hi-Fi. – Wszystkie produkty powinny przede wszystkim być z tej samej półki. Jeśli kupujemy radio za 500 złotych, to nie ma sensu kupować głośników za tysiąc złotych, bo choć będą one ze sobą dobrze grały, nie wykorzystamy w pełni ich mocy.

Wszystko jednak uzależnione jest od samochodu, jakim dysponujemy. – Wiele aut ma niewiele miejsca na głośniki – tłumaczy Klepka. – Im starszy samochód, tym mniej miejsca przeznaczono w nim na sprzęt grający.

Jeśli mamy naprawdę dobry samochód i chcemy w nim korzystać z drogiego sprzętu – na rynku są dostępne "wynalazki", wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. – W takich przypadkach należy jednak mieć zasobny portfel – ostrzega Klepka. – Nowoczesna stacja multimedialna ze sporym wyświetlaczem to nie jest już wydatek rzędu tysiąca złotych, a zdecydowanie więcej.

Więcej o cenach i parametrach technicznych wybranych urządzeń dowiesz się, słuchając całej rozmowy w audycji "Czwarty wymiar".

Kupując droższy sprzęt o wiele więcej także zyskujemy. Oprócz zwykłego radia dostajemy bowiem najczęściej także GPS, DVD, czy zestaw głośnomówiący. Nowoczesne radia zdecydowanie trudniej jest także ukraść. – Są one inaczej montowane – tłumaczy Klepka. – Zazwyczaj są przykręcane do obudowy, czy konsoli. To poza tym po prostu jest ciężki sprzęt.

Dla zwykłego śmiertelnika problemem może też być sam montaż takich urządzeń. – To nie jest fizyka kwantowa – uspokaja jednak Jacek Klepka. – Ale podstawy elektroniki warto mieć.

(kd)

Zobacz więcej na temat: dvd gps tuning
Czytaj także

Samochodowy design

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 10:32
Czy robić samochód, który nikogo nie urazi i będzie taki jak chleb z masłem, czyli zupełnie banalny, czy taki, który spolaryzuje opinię i cześć ludzi go znienawidzi ?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekojazda. Zrób to dla środowiska i swojego portfela

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 19:06
Masz samochód napędzany zwykłą benzyną, a mimo to chcesz być proekologiczny? Ekodriving nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, jak zamykanie okien, albo wyłączanie radia. Wystarczy jeździć mądrze i spokojnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdy ruszamy w drogę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2011 10:00
O czym pamiętać wybierając się w podróż? Jak spakować samochód lub plecak? I co jeść? Odpowiedź w Czwórce.
rozwiń zwiń