Inteligentny system nagłośnienia w domu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 09:33
Jeśli chcesz, by muzyka w Twoim domu rozbrzmiewała w każdym pomieszczeniu, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiedni system nagłośnienia. Jeśli chcesz słuchać muzyki w ogrodzie – także nic prostszego. Kup głośniki w kształcie kamieni, a subwoofer zakop między grządkami.
Audio

Zaczynamy, jak to zwykle bywa, od wykonania projektu. Najpierw trzeba się zdecydować, jakiego typu głośniki zastosujemy. – Mogą to być głośniki zamontowane w ścianie, czy suficie - mówi Waldemar Miciński z firmy Inteligentne Rozwiązania Automatyki. – Tego typu system nagłośnieniowy może być skonstruowany klasycznie, czyli złożony w kilku głośników, albo "rozproszony", czyli nagłaśniający wszystkie pomieszczenia w domu.

Zdaniem Micińskiego system "rozproszony" może nagłaśniać nawet kilkanaście stref. – W ten sposób w każdym pokoju możemy korzystać z różnych źródeł dźwięku – podkreśla Miciński. – Projektujemy instalacje tak, by młodzi ludzie mieli swoją muzykę, a ich rodzice swoją.

System jest zarządzany z klawiatur, montowanych na ścianach, bądź z przenośnych urządzeń, typu iphone, bądź ipod.

Więcej o konstrukcji tego typu głośników dowiesz się, słuchając całej rozmowy w audycji "Czwarty wymiar" w Czwórce.

Latem jednak warto także zająć się nagłośnieniem w ogrodzie. Wystarczy głośniki umieścić np. na elewacji a potem… zorganizować imprezę. Można też kupić głośniki, których potencjalni goście nawet nie zauważą, bo będą wyglądały jak kamienie. – W ogrodach stosujemy głośniki, które wkomponowują się w teren – mówi Miciński. – Stosujemy na przykład subwoofery, które są zakopane w gruncie, a nad ziemię wystaje jedynie mały grzybek w kolorze otoczenia. Do tego montuje się głośniki, przypominające skałki.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak nagłośnić ogród, by sprzęt nie rzucał się w oczy gości? Słuchaj rozmowy w "Czwartym wymiarze".

(kd)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA grunty rodzice firma
Czytaj także

W rytmie hip-hopu na Warsaw Challenge

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 16:25
Warsaw Challenge to nie tylko święto hip-hopowców – to impreza dla wszystkich spragnionych dobrej, pozytywnej zabawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Flint w audycji "Cztery: Gramy!"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 17:04
5 maja gościem Rudejnacji i Dużego Pe był Flint. Zobacz filmy z występu artysty!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielki powrót Bass Theory

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:31
Stwierdziliśmy, że to jest dobry moment, żeby znowu zrobić coś razem – mówili o powrocie Bass Theory Paweł Strzelecki i Maciej Pietras z Mental Group.
rozwiń zwiń