X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa era RPG? Prawdziwe sesje trwają w internecie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 17:58
Mistrz gry, kości i wielu graczy, wszyscy połączeni jednym światem, zasadami i chęcią wędrowania po wyobrażonym uniwersum. Sesje RPG przenoszą się do internetu. Sieciowa gra różni się jednak od tej realnej, choćby... klimatem.
Audio
  • Wszystko o RPG w sieci - materiał Michała Matusa

RPG to Role Playin Games, czyli gry w odtwarzanie ról. Tradycyjnie rozgrywa się je w kilkugodzinnych sesjach, w kilkuosobowych grupach, prowadzonych przez mistrzów gry, czyli osoby, zarządzające rozwojem akcji. Przed rozgrywką mistrzowie gry piszą z reguły scenariusze, w trakcie – wprowadzają graczy w kolejne wydarzenia, a ci, wcielając się w przygotowane wcześniej postacie, odgrywają swoje role.

Od jakiegoś czasu jednak klasyczne rogrywki RPG powoli przechodzą do lamusa, bo internet wkroczył nawet w tę dziedzinę życia. – Jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów sieciowego RPG jest granie na forum, co profesjonalnie nazywane jest PPF, czyli Play By Forum, albo Play By Chat – mówi Ferkon, grający na forum Strefa RPG.

Do tego dochodzi oczywiście granie przez najróżniejsze internetowe komunikatory. Gra w sieci oczywiście różni się od gry na żywo i przeznaczona jest bardziej dla tych, którzy nie mają czasu, by spotkać się ze znajomymi i pograć na żywo – Ale nie tylko – tłumaczy Ferkon. – To także udogodnienie dla ludzi, którzy nie mają z kim grać, albo mają potrzebę grania często, a mieszkają daleko…

Gdy na forum i przez komunikator różnią się jednak od siebie. – Jak ktoś lubi szybką, zwartą akcję i ma czas, by poświęcić go na grę, ale nie ma z kim grać, zdecydowanie powinien pójść w kierunku gry na komunikatorach – mówi ekspert. - Gra jest bardzo dynamiczna, żywiołowa i spontaniczna.

W przeciwieństwie do kilkugodzinnych sesji czatowych, te formowe mogą ciągnąć się nawet po kilka lat. Dowiedz się więcej o internetowych odmianach RPG, słuchając nagrania audycji "Czwarty wymiar".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współpraca przez internet: lepsza organizacja czasu i oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 19:00
Sieć bywa pomocna nawet, jeśli chodzi o bardzo złożone projekty naukowe. - Wykorzystanie kalendarzy, opublikowanych w sieci, ułatwia nie tylko organizację pracy, ale także zarządzanie własnym czasem – podkreśla ekspert Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kominek: o wiele więcej niż FB wie o nas Google

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 16:30
- Nie demonizowałbym Facebooka, swoje dane i tak zostawiamy w internecie – tłumaczy Tomek "Kominek" Tomczyk, znany bloger.
rozwiń zwiń