Zwirtualizuj swój świat

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 18:38
- Przeciętnie w środowisku informatycznym bez wirtualizacji wykorzystuje się około 20 proc. zasobów serwerowych – mówi ekspert Czwórki, Tomasz Dunajski. A chodzi o to, by zamiast męczyć swój komputer, pomęczyć serwery wielkich firm.
Audio

O ile w ubiegłym roku na tapecie była wirtualna chmura, w tym sporo się mówi o Green IT, a także o wirtualizacji właśnie. – To rodzaj podejścia, w którym korzystać możemy z wielu zasobów, połączyć je w pulę, by ostatecznie, z perspektywy użytkownika końcowego nie wiadomo było, z jakiego sprzętu się korzysta i ile tego sprzętu jest – tłumaczy Tomasz Dunajski z firmy VMware. Innymi słowy, wirtualizacja to uproszczenie sobie życia: jeśli w biurze znajdują się trzy serwery, można dane, zgromadzone na nich zwirtualizować, a sprzęt zredukować do jednego.

Z wirtualizacji i przenoszenia pewnych zasobów do sieci wynikają oczywiście profity, m. in. zmniejszenie ilości sprzętu i oszczędność czasu i pieniędzy. – Chodzi także o wolność wyboru – dodaje Dunajski. – Uruchomienie serwera wirtualnego zajmie kilka sekund, zamiast kilkugodzin, które musielibyśmy przeznaczyć na instalowanie wszystkiego w fizycznie istniejącej maszynie.

Więcej o wirtualizacji dowiesz się, słuchając całej rozmowy z "Czwartego wymiaru".

(kd)

Czytaj także

Sprzedaż w chmurach, czyli jak działają CRMy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 11:20
Dawniej ich rolę spełniał zwykły notes sprzedawcy. Dziś firmy wykorzystują aplikację umożliwiającą im zbieranie i magazynowanie wszelakich danych związanych z ich klientami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komputer sam się wyłącza! Co robić?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 18:53
Od razu podpowiemy, że nie warto na oślep walić klawiaturą w monitor. To nic nie da, a przy okazji możemy się tylko spocić... Najczęstszą przyczyną takich zdarzeń jest po prostu brud, który mamy w komputerach, bo taki sprzęt to „magnes na kurz”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zagrożenia w sieci: nie daj się okraść!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 18:15
Na świecie codziennie ofiarą cyberprzestępców pada ponad 1 milion osób. Wciąż przybywa naiwnych, którzy w sieci udostępniają najbardziej poufne dane i... nawet o tym nie wiedzą. Dowiedz się, co zrobić, by nie stać się łatwym celem.
rozwiń zwiń