W terenie i po asfalcie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 17:04
Wydaje się, że bieganie to nie jest sport, do którego potrzeba dużo sprzętu. Okazuje się jednak, że warto zainwestować w dobre buty.
Audio

Ostatnio pojawił się nowy nurt tzw. bieganie naturalne. - Niektórzy twierdzą, że im mniej systemów tym zdrowiej. Biega się w butach, ktore nie są wyposażone w systemy amortyzacji. To nawiązanie do biegania gołą stopą - opowiada Mateusz Spytek ze sklepu Decathlon. - Do tego zaprojektowano pięciopalczaste buty - dodaje.

Najważniejsze rozróżnienie, z jakim spotykamy się jeśli mowa o obuwiu do joggingu, to kwestia terenu, po którym biegamy. Są buty do biegania terenowego, w których najważniejsza jest stabilizacja kostki. Takie usztywnienie ma zapobiec ewentualnym kontuzjom. Natomiast buty do biegania po asfalcie mają lepszą amortyzację, by osłonić stawy kolan.

Michał Matus sprawdził również o co chodzi z amortyzacją biegu, a także jak wygląda oddychalność obuwia - to bardzo pożyteczna cecha, zwłaszcza w takie upały. Posłuchaj audycji "Czwarty wymiar".

(pj)

Czytaj także

Aparaty fotograficzne... gotowe na wszystko!

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 07:00
Niestraszny im piach, błoto czy woda. Te cuda techniki są odporne nawet na dzieci. Upadek z wysokości nie zagrozi zdjęciom z wakacji wykonanym "pancernym" sprzętem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapora zapiera dech

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 19:00
W wakacje zwiedzamy. Tych, którzy wybierają się w Bieszczady zachęcamy do wybrania się do wnętrza zapory w Solinie - to największa w Polsce budowla hydrotechniczna!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z muzyką na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 16:00
W "Czwartym Wymiarze" Radomir Wit opowiada o przenośnych głośnikach - bez kabli, ze świetną mocą i zasięgiem.
rozwiń zwiń