Katarzyna Maciąg: ja byłam jedna, ich było sześciu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 12:00
"Facet (nie)potrzebny od zaraz" trafi do kin już 14 lutego. Podobno wiele kobiet zazdrości Katarzynie Maciąg, że zagrała u boku najprzystojniejszych polskich aktorów średniego pokolenia.
Audio
  • Katarzyna Maciąg opowiada o pracy przy filmie "Facet (nie)potrzebny od zaraz" (Czwórka/Stacja Kultura)
Kadr z filmu Facet (nie)potrzebny od zaraz, Katarzyna Maciag i Czesław Mozil
Kadr z filmu "Facet (nie)potrzebny od zaraz", Katarzyna Maciag i Czesław Mozil Foto: mat.pras./Kino Świat

We wtorek (11 lutego) odbyła się uroczysta premiera filmu Weroniki Migoń "Facet (nie)potrzebny od zaraz". W rolę głównej bohaterki, Zosi, trzydziestokilkuletniej singielki wcieliła się Katarzyna Maciąg.
- Dzień premiery będę się starała traktować jak święto całej naszej ekipy, bo mam wrażenie że zasłużyliśmy wszyscy na to, żeby mieć jutro jakiś fajny wieczór - mówi aktorka w "Stacji Kultura".  Będziemy się trzymać razem. Na planie zebrała się grupa ludzi, która chciała spełnić swoje marzenie i udało się - dodaje.
Świat pokazywany w filmie jest bardziej skondensowany, dlatego w ciągu zaledwie dwóch tygodni przed ślubem swojej koleżanki, Zosia odnajduje 6 swoich byłych chłopaków, by sprawdzić czy przypadkiem nie przegapiła miłości swego życia.

Kadr
Kadr z filmu "Facet (nie)potrzebny od zaraz" /mat.pras.

 

Katarzynę Maciąg w "Facecie (nie)potrzebnym od zaraz" widzimy u boku Pawła Małaszyńskiego, Macieja Stuhra, Marcela Sabata, Michała Żebrowskiego, Czesława Mozila i Bartosza Porczyka. - Fajnie jest być taką bohaterką, która na swojej drodze spotyka tyle różnych osób, różnych charakterów - mówi aktorka. - Każde z tych spotkań w filmie jest inne. Oni mnie torpedowali swoją energią, każdy inną.

Weronika Migoń zdecydowała się zmierzyć z formą romantycznej komedii, ale jej film to nowoczesna historia o miłości, przyjaźni i spełnianiu marzeń. Gość Czwórki zdradza, że wcale nie było łatwo zagrać w tym, z pozoru lekkim filmie. 14 lutego, w Walentynki, film trafi do kin, jednak jak twierdzi Katarzyna Maciąg, ta komedia to doskonała propozycja także dla singli.
(pj/kul)

Czytaj także

Katarzyna Maciąg: Młoda aktorka musi walczyć o swoje

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2011 20:37
Wielu widzów kojarzy ją jako Basię z serialu "Teraz albo nigdy". Inni widzieli ją w komedii romantycznej pt. "Randka w ciemno". Jeszcze inni znają ją z desek stołecznych teatrów. Katarzyna Maciąg opowiada o aktorskim dojrzewaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Maciąg: lubię słowo "logoreja"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 13:50
Z jednej strony "Teraz albo nigdy" i "Randka w ciemno", z drugiej - ambitne spektakle, świetna "Głęboka woda" i coraz więcej autorskich produkcji filmowych. Tej jesieni Katarzyna Maciąg będzie mieć ręce pełne roboty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Boczarska: "W ukryciu" to film o totalnej obsesji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 12:00
Głośny obraz "W ukryciu" z Magdaleną Boczarską w jednej z głównych ról, wszedł właśnie na ekrany kin. - To nie jest tak, że role możemy sobie wybierać, one same do nas przychodzą. A ja teraz trafiam na mocne filmy - mówi Magdalena Boczarska.
rozwiń zwiń