Jakub Ćwiek powraca z nową książką. Superbohater Dreszcz znów w akcji!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 18:05
Jakub Ćwiek, jeden z najbardziej aktywnych i cenionych polskich twórców fantasy, wydał kolejną książkę. "Dreszcz 2. Facet w czerni" to, jak mówi sam twórca, przewrotny niby-komiks o superbohaterach w trudnych dla nich czasach portali społecznościowych i boysbandów.
Audio
  • "Dreszcz 2. Facet w czerni" to najnowsza pozycja, której autorem jest Jakub Ćwiek (Czwórka/Stacja Kultura)
Jakub Ćwiek
Jakub ĆwiekFoto: Wojciech Kusiński / PR

okładka
okładka książki

- Dreszcz jest polskim superbohaterem, zagorzałym fanem rocka. Kiedyś tworzył muzykę, potem jego życie nie potoczyło się jakoś szczególnie, do czego sam się przyłożył. Po tym jak uderzył go piorun, odkrył w sobie bohaterskie moce i postanowił zmieniać świat - przybliżył tytułową postać Ćwiek.
Droga superbohatera nie zawsze jest jednak w pełni prawa i uczciwa. Dreszcz często wykorzystuje swoją moc nie po to, by pomagać innym, ale jak najwięcej ugrać dla siebie. Do współpracy ma kilku innych superbohaterów. - Jest Zawisza Czarny - wielki patriota, który przybył do Polski z głębokiej Afryki. Jest Ekumen, zbierający w swoim ciele większość świętych relikwii i mnóstwo innych postaci, które są z jednej strony wzorowane na superbohaterach w duchu amerykańskim, ale z drugiej są na wskroś polscy - opisał postaci pojawiające się w komiksie Ćwiek.
PRZECZYTAJ TEŻ: Jakub Ćwiek: "Dreszcz" kończy epokę "Kłamcy"

Powstanie serii o przygodach Dreszcza nie byłoby możliwe, gdyby nie... AC/DC. Twórczość australijskich gigantów rocka jest dla gościa "Stacji Kultura" niezwykle inspirująca. - Ta grupa jest w zasadzie motywem przewodnim tej książki. Starałem się, żeby każde opowiadanie miało tytuł od ich utworu. Ich koncert w Chorzowie, na Stadionie Śląskim w 1991 roku, dał mi impuls do pisania - wrócił pamięcią do lat młodości twórca.
Więcej o inspiracjach Ćwieka i jego najnowszej książce - w zapisie audycji.
ac/asz

Czytaj także

Michał Gołkowski zabiera nas do Zony

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 14:00
Strefa Wykluczenia wokół czarnobylskiej AES to miejsce, w którym toczy się akcja powieści "Drugi brzeg". Autor wydawnictwa, Michał Gołkowski, opowiedział w Czwórce o kulisach pracy nad książką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Takeshi. Cień śmierci" - miłość i zdrada w średniowiecznej Japonii

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 11:30
Niedawno światło dzienne ujrzała książka Mai Lidii Kossakowskiej pt. "Takeshi. Cień śmierci". - To wcale nie jest krwawa lektura - przekonuje autorka. - Raczej historia o miłości i zemście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Psychoanioł w Dublinie". Jak wykorzystasz ostatnie siedem dni życia?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 12:00
"Psychoanioł w Dublinie" to powieść łącząca kilka różnych gatunków literackich. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani sensacji, kryminału, jak i komedii romantycznych i science-fiction. - To nie miała być zabawa formą. Chciałem po prostu zrobić czytelnikowi niespodziankę - opowiada Łuksza Stec, pisarz.
rozwiń zwiń