Foodtrucki - nowa miłość Polaków

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 11:45
- Kiedyś to były objazdowe budy z jedzeniem, dziś foodtrucki są nieodłącznym elementem miejskiej kultury - opowiada Anna Maria Żurek, koordynatorka akcji Żarcie Na Kółkach. - Właściciele tych mobilnych kuchni dbają, by jedzenie było zdrowe i smaczne. A ich oferta jest poważną konkurencją dla tradycyjnych restauracji.
Audio
  • Festiwal Foodtrucków i Mistrzostwa Burgerowe - o nowej modzie i smacznym hobby opowiada Anna Maria Żurek (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Relacja Kamila Jasieńskiego ze zlotu foodtrucków Żarcie na kółkach (Czwórka/Stacja Kultura)
Żarcie Na Kółkach, czyli festiwal foodtrucków odbędzie się w pierwszy sierpniowy weekend na Placu Defilad
Żarcie Na Kółkach, czyli festiwal foodtrucków odbędzie się w pierwszy sierpniowy weekend na Placu DefiladFoto: mat. promocyjne

- W tej chwili w foodtruckowym menu jest już wszystko. Najbardziej wymyślne potrawy, ale także taco, zapiekanki, sałatki, lody, ciastka, dania wege, pasty i wafle oraz klasyka gatunku, czyli burgery - mówi gość "Stacji Kultura". - To popularny street food, któremu poświęcimy część naszego Festiwalu  Foodtrucków. Burgerownie wyrastają, jak grzyby po deszczu, każda chwali się najbardziej soczystym mięsem, chrupiącą bułką i pysznymi dodatkami - postanowiliśmy sprawdzić, kto jest wśród nich mistrzem.

Przeczytaj też: Relacja ze Zlotu Foodtrucków >>>

Plakat
Plakat festiwalu

Oprócz doznań smakowych każdy, kto pojawił się w pierwszy sierpniowy weekend na Placu Defilad w Warszawie mógł liczyć na dobrą muzykę. Pyszne dźwięki przez dwa dni serwowali m. in. Burn Reynolds, 6T's Club, Sonar Soul + Dominik Chmurski (skrzypce), MCQ, dype, Move Move, wants, Buszkers i Jonkpa (JuNouMi), Weeping Birds.

Żarcie Na Kółkach to pierwszy, jedyny cykliczny i największy w Polsce zjazd mobilnych gastronomii. Drugi sezon działania będzie miał swoje ukoronowanie na wielkim festiwalu pod Pałacem Kultury. Impreza odbędzie się pod patronatem Czwórki.

Na imprezie pojawił się nasz reporter, Kamil Jasieński - posłuchaj jego relacji i poznaj foodtruckową kuchnię... od kuchni.
(kul/mat. prasowe/kd)

Czytaj także

Hummus najlepszym sposobem na rozpoczęcie wizyty w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 16:30
Ostatnio robi furorę, nie tylko wśród wegetarian i wegan. Hummus podobno pochodzi z Libanu, ale jest także popularną potrawą w kuchniach: arabskiej, kaukaskiej i żydowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drugie śniadanie na miarę naszych potrzeb

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 07:30
Śniadanie to podstawa udanego dnia. Jak przyrządzić je na miarę naszych potrzeb?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kult szczupłego ciała? Nic z tego, wciąż tyjemy!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 12:00
Już ponad dwa miliardy osób na świecie ma nadwagę lub problemy z otyłością alarmują lekarze. To problem, który narasta w niepokojącym tempie, niezależnie od szerokości geograficznej ani zamożności danego państwa.
rozwiń zwiń