Poznań zły - konkurs literacki ze zbrodnią w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 17:05
Zbrodnie, intrygi, zagadki - kryminały, to szczególny rodzaj literatury i nie jest łatwo zostać mistrzem tego gatunku. Jeśli masz smykałkę do wymyślania niezwykłych historii i nie brak ci talentu literackiego, weź udział w konkursie "Poznań zły".
Audio
  • Joanna Przygońska, szef działu literackiego poznańskiego Centrum Kultury Zamek o konkursie literackim (Stacja Kultura/Czwórka)
Poznań zły - konkurs literacki ze zbrodnią w tle
Foto: Glow Images/East News

- Akcja musi się dziać w Poznaniu, to jedyny warunek - mówiła w Czwórce Joanna Przygońska, szef działu literackiego poznańskiego Centrum Kultury Zamek. Nie ma znaczenia wiek uczestników konkursu czy doświadczenie. Grunt, by opowiadanie nie było nigdzie wcześniej publikowane.

Historia może rozgrywać się w zmierzłych czasach, ale futurystyczna wizja w stylu Cin City, powiedzmy: "Mroczne miasto trykających się koziołków", też może być kluczem do zwycięstwa. - Chcemy by pokazano różne tajemnicze zaułki, dzielnice miasta, by było ono tłem dla rozgrywającej się akcji - podkreśla organizatorka.

PRZECZYTAJ TEŻ: "Efekt wow" w kryminale

Prace można słać do końca września. Rozstrzygnięcie konkursu już w połowie października podczas Festiwalu Fabuły, którego organizatorem jest Centrum Kultury Zamek.

A jakie niespodzianki czekają uczestników festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania "Stacji Kultura".

(pkur, ac)

Czytaj także

Aneta Jadowska: Dora Wilk znów musi zmierzyć się ze złem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 11:35
W księgarniach można już kupić najnowszą powieść Anety Jadowskiej. "Egzorcyzmy Dory Wilk" przypadną do gustu tym, których pociągają kryminalne zagadki, jak i osobom, które lubią przenieść się w świat fantazji. Niekiedy bardzo mrocznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Holtz ceni łotrzyka po przejściach

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 13:47
W cyklu "Gorące strony" tym razem swoją ulubioną powieść opisała Paulina Holtz. Jej wybór z pewnością dla wielu będzie zaskakujący, bo aktorka wybrała "Shantaram" Gregorego Davida Robertsa. Pozycja ta nie doczekała się jak dotąd... polskiego tłumaczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jurek Owsiak książki kupuje w supermarkecie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 13:00
Najpierw rozkręcał Letnie Zadymy w Środku Zimy, potem nakręcił nas, Polaków do bezinteresownego pomagania. Jurek Owsiak - szef najgłośniej grającej orkiestry w Polsce - opowiedział nam o swoich ulubionych książkach.
rozwiń zwiń