Teatr Ekipa zamyka kino Femina

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 14:22
W najbliższy weekend - 20 i 21 września - w kinie Femina ekipa teatru Ekipa wystawi sztukę "Miłość szuka mieszkania". Ta doskonała komedia zagrana zostanie jednak w dość smutnych okolicznościach. Femina zostanie zamknięta, a w jej miejscu powstanie dyskont.
Audio
  • "Miłość szuka mieszkania" to przedstawienie, po którym zamknięte zostanie Kino Femina (Czwórka/Stacja Kultura)
Zespół Teatru Ekipa pracuje nad sztuką Miłość szuka mieszkania
Zespół Teatru Ekipa pracuje nad sztuką "Miłość szuka mieszkania"Foto: Marta Ankiersztejn

- Zamknięcie tego miejsca, które nastąpi po weekendzie, to przykra historia. Ono powstało jeszcze przed wojną, a pierwszym jego przeznaczeniem był teatr. I funkcjonował tam nawet w tracie wojny, pod dyrekcją pana Jerzego Jurandota. Jak na Warszawę jest to więc mocno historyczna placówka - wprowadził w temat słuchaczy Czwórki Jędrzej Taranek, aktor Ekipy.
PRZECZYTAJ TEŻ: Topa i Grochowska w dramacie rodzinnym

Organizatorzy spektaklu "Miłość szuka mieszkania", który zamknie oficjalnie kino Femina, z tej smutnej okazji stwierdzili z przekąsem, że jest to swoista stypa. - Chcieliśmy godnie pożegnać to miejsce. Może to trochę paradoksalne, ale gramy piękną komedię. Ta farsa, którą wystawiał właśnie Jerzy Jurandot, była hitem podczas wojny - powiedział Jan Naturski.
Więcej o przedstawieniu, biletach i kolejnych planach Ekipy - w nagraniu ze "Stacji Kultura".
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pijana Sypialnia - teatr w ruchu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 14:40
Sukces projektu "Teatr na leżakach", za którym stoją twórcy teatru Pijana Sypialnia, przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Artyści nie zasypiają jednak gruszek w popiele i kontynuują misję zarażania sztuką kolejne osoby. Nie tylko z Warszawy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowe obliczy Warszawy lat 40.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 07:45
Do sklepów trafił właśnie album "Warszawa lata 40." To książka, która przełamuje stereotypy, opowiadając dzieje stolicy obrazami. Jej narrację tworzą nieznane fotografie pozyskane ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tate Modern - sztuka pod napięciem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 14:00
Fantastyczny przykład na to, jak wykorzystać nieużywaną industrialną przestrzeń, zmieniając je w prawdziwe architektoniczne cacko. Muzuem Tate Modern to jedno z tych miejsc, które koniecznie trzeba zwiedzić będąc w Londynie.
rozwiń zwiń