PSYCHOKINO kręci z gwiazdami

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 13:40
Współpracowali z BOKKĄ, Dawidem Podsiadło i Curly Heads. Nie zawiedli zaufania. Dziś PSYCHOKINO odmienia oblicze polskiego teledysku.
Audio
  • Dlaczego "prawdziwi" reżyserzy uważają teledyski za sztukę gorszego gatunku opowiadają członkowie ekipy PSYCHOKINO (Czwórka/Stacja Kultura)
PSYCHOKINO czyli Dorota Piskor i Tomek Ślesicki na planie teledysku Dawida Podsiadło
PSYCHOKINO czyli Dorota Piskor i Tomek Ślesicki na planie teledysku Dawida Podsiadło Foto: Katarzyna Średnicka photography & film

Dorota Piskor i Tomasz Ślesicki poznali się w warszawskiej Filmówce i tam też postanowili zawodowo połączyć siły. - Wideoklipy to wypadkowa naszych fascynacji kinem i muzyką - mówią goście Czwórki. I podkreślają, że korzeniami mocno tkwią w sztuce filmowej, dlatego ich produkcje mają formę etiud.

Jak dotąd PSYCHOKINO wśpółpracowali m. in. z BOKKĄ, Anią Wyszkoni, a ostatnio zrobili klip dla Curly Heads, zespołu Dawida Podsiadło. - W szkołach filmowych teledysków nie traktuje się poważnie. Raczej jako fuchę, która pozwala dorobić - tłumaczą Piskor i Ślesicki. - Ale już wiemy, że nasi profesorowie śledzą to, co robimy. Może też nas docenią, tak jak artyści.

Dlaczego "prawdziwi" reżyserzy uważają teledyski za sztukę gorszego gatunku, czy na wideoklipach można zarobić i dlaczego bohaterami ich opowieści są dzieci?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadził: Katarzyna Dydo

Goście: Dorota Piskor i Tomek Ślesicki z PSYCHOKINO

Data emisji: 13.11.2014
Godzina emisji: 10.00

(kul, ac)

Czytaj także

Dawid Podsiadło i Curly Heads: przyjaźń jest dla nas bardzo ważna

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 14:00
Debiutancka solowa płyta Dawida Podsiadło "Comfort and Happiness" okryła się podwójną platyną. Wokalista ujął Polaków ciepłą barwą głosu i utworami przesiąkniętymi nostalgią. Jednak Podsiadło ma także drugie, rockowe oblicze. Wraz z zespołem Curly Heads nagrał właśnie płytę i zapowiada promocyjną trasę koncertową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koniec MP3. Nadchodzi era chmury?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 18:50
Zakończyła się produkcja iPoda Classic, symbolicznie umierają odtwarzacze MP3. Dzisiaj liczy się streaming i chmura.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olo Walicki - Frank Zappa z Kaszub

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 20:00
Legendarny jazzman eksplorujący klimaty etno po raz kolejny wyruszył na Kaszuby, a swoją podróż udokumentował na płycie "Kaszebe II".
rozwiń zwiń