Literatura Suzanne Collins - przygodówki dla małych i dużych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 16:00
- Zawsze jest moda na przygodę - przekonuje blogerka Angela Dworniczak. - Książki Suzanne Collins doskonale się wpisują w ten nurt, a zwłaszcza "Kroniki Podziemia".
Audio
  • Dla kogo są książki Suzanne Collins? (Czwórka/Stacja Kultura)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: http://pixabay.com/

Zanim Suzanne Collins stała się autorką bestsellerowej sagi "Igrzyska śmierci", przeznaczonej dla nieco starszych czytelników, stworzyła pięcioczęściowy cykl kronik o podziemnym świecie i 10-letnim Gregorze. - Opisy bitew są tutaj dostosowane do wieku bohatera i w niczym nie przypominają tych z "Igrzysk" - mówi blogerka. - Ale jestem przekonana, że po "Kroniki Podziemia" sięgną także fani "Kosogłosu".

Pierwszą powieścią z tego cyklu jest "Gregor i niedokończona przepowiednia", która, podobnie jak inne książki autorki, napisana jest bardzo filmowym językiem. - Collins przez długi czas pisała scenariusze do filmów i to jej pomogło w pracy nad książkami - tłumaczy Angela Dworniczak.

Autorka bloga wyjaśnia także, co łączy "Kroniki Podziemia" z "Alicją z Krainy Czarów" i na czym polega fenomen literatury "young adult fiction".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Angela Dworniczak (blogerka)

Data emisji: 21.04.2015

Godzina emisji: 11.10

kul/mc

Czytaj także

Zabójstwo w domu nad Bugiem, czyli "Kryminalistka"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 14:00
Kto zabił? To wiadomo już od początku. Pytanie brzmi: jaki był motyw zabójczyni, pozornie szczęśliwej mężatki i autorki dość poczytnych kryminałów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Generał Anders. Bardziej ojciec niż bohater

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 15:05
– Ojciec nigdy nie dał mi odczuć, jaką raną stała się dla niego sytuacja powojenna – mówiła Anna Maria Anders, córka Władysława Andersa i piosenkarki Ireny Renaty Anders.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z najwyższej półki": Magdaleny Grzebałkowskiej opowieść o roku 1945

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 17:53
Po znakomitej biografii rodziny Beksińskich dobrze znana naszym Słuchaczom reporterka znów to zrobiła! Napisała świetną książkę.
rozwiń zwiń