"Wizyta". Jesteśmy gotowi na przybycie obcych?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 13:30
Film "Wizyta", który otwierał tegoroczny festiwal Docs Against Gravity, przedstawia hipotetyczną sytuację wylądowania obcych na Ziemi. Dziś (2 września) będzie można go zobaczyć w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.
Audio
  • Weronika Perłowska, współorganizatorka festiwalu Docs Against Gravity, o filmie "Wizyta" (Stacja Kultura/Czwórka)
Jak zachowałby się przeciętny mieszkaniec Ziemi na wieść o tym, że odwiedzili nas kosmici?
Jak zachowałby się przeciętny mieszkaniec Ziemi na wieść o tym, że odwiedzili nas kosmici?Foto: Glow Images/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Po projekcji publiczność połączy się z astronautą Andrasem Mogensenem, który w tym czasie będzie w drodze na międzynarodową stację kosmiczną. Odbędzie się też debata z udziałem reżysera Michaela Madsena transmitowana z bunkra w Danii.

- "Wizyta" to zdecydowanie bardziej filozoficzny niż naukowy film. Reżyser wybiera się do biura ONZ ds. przestrzeni kosmicznej i pyta urzędników o to, jak zachowaliby się, gdyby na Ziemię przylecieli kosmici. Wszyscy wchodzą w tę konwencję i zachowują się tak, jakby to naprawdę się wydarzyło - mówi współorganizatorka festiwalu Docs Against Gravity, Weronika Perłowska.

Rozmówczyni Katarzyny Dydo zapowiada też, kiedy film "Wizyta" trafi do kin i jakie inne dokumenty będzie można zobaczyć tej jesieni na dużym ekranie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Weronika Perłowska (współorganizatorka festiwalu Docs Against Gravity)

Data emisji: 2.09.2015

Godzina emisji: 10.00

mg

Czytaj także

Hibernacja - sposób na eksplorację kosmosu?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 17:00
Główną przeszkodą w eksploracji kosmosu jest czas. By dotrzeć do odległych planet, potrzeba dziesiątków lat. Rozwiązaniem może być hibernacja, czyli "zamrażanie" ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Park Jurajski" - dinozaury królami popkultury

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 15:00
22 lata temu na kinowy ekran triumfalnie wkroczyły dinozaury. Dziś "Park Jurajski" Stevena Spielberga znajduje się w czołówce najlepszych thrillerów wszech czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deadpool - bohater Marvela inny niż wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 13:00
Deadpool nie jest aż tak rozpoznawalny jak Spider-Man czy Kapitan Ameryka, to jeden z najbardziej tajemniczych bohaterów uniwersum Marvela. W przyszłym roku zobaczymy go w kinach.
rozwiń zwiń