EXPO 2015. Stół polski w Mediolanie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 14:00
"Wyżywienie planety, energia dla życia" to hasło EXPO 2015 w Mediolanie. - Jednym z elementów ekspozycji w naszym pawilonie jest wystawa "Stół polski", na której prezentujemy designerskie zastawy - mówi kuratorka ekspozycji.
Audio
  • EXPO 2015. Jak prezentuje się Polski Pawilon w Mediolanie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Pawilon Polski został przygotowany przez warszawską pracownię 2pm. Autorzy projektu postanowili wykorzystać fakt, że Polska jest światowym liderem w eksporcie jabłek i zaprojektowali budynek wyglądem nawiązujący do skrzyni na owoce
Pawilon Polski został przygotowany przez warszawską pracownię 2pm. Autorzy projektu postanowili wykorzystać fakt, że Polska jest światowym liderem w eksporcie jabłek i zaprojektowali budynek wyglądem nawiązujący do skrzyni na owoceFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Polska słynie w świecie z designu stołowego oraz z produkcji jabłek. I to właśnie wykorzystali twórcy Polskiego Pawilonu na EXPO 2015. - Nasz pawilon zbudowany jest ze skrzynek na jabłka i wygląda świetnie na tle innych projektów - przekonuje gość Czwórki. - Kiedy przekraczamy jego próg, czujemy zapach tych owoców. To robi nie tylo wizualne, ale też sensualne wrażenie.  

W audycji tłumaczymy, w jaki sposób mutimedia ożywią polską ekspozycję w Mediolanie i opowiadamy o stołowym mappingu, który sprawi, że naczynia będą unosić się nad blatem...

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Katarzyna Rzehak (Instytut Wzornictwa Przemysłowego, kurator wystawy "Stół polski")

Data emisji: 9.09.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/mg

Czytaj także

"Nowa religia" Damiena Hirsta w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 12:30
- Damien Hirst w swojej twórczości konsekwentnie przełamuje tabu, ale też nie ucieka od filozofii - mówi kuratorka Anna Szynwelska. Prace słynnego skandalisty prezentuje Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wzory w ogrodzie", czyli design na działce

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 11:00
- Chcemy odczarować pojęcie designu jako czegoś niedostępnego i luksusowego - mówi Ola Pawelska organizatorka targów "Wzory w ogrodzie", które 12 września odbędą się w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iwona TM: irytuje mnie sytuacja, w jakiej są artyści

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 13:00
Młoda artystka Iwona Teodorczuk-Możdżyńska irytuje się na wszechobecną komercjalizację i przekonuje, że sztuka może inspirować do zmiany świata. W Warszawie będzie można zobaczyć wystawę jej prac.
rozwiń zwiń