"Nie tak łatwo być Czesławem" - świat według Mozila

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 13:40
Znany muzyk właśnie wydał książkę pt. "Nie tak łatwo być Czesławem". Pisze w niej o swojej tożsamości , dzieciństwie i młodości w Danii oraz powrocie z emigracji do Polski.
Audio
  • Czesław Mozil o swojej książce "Nie tak łatwo być Czesławem" (Stacja Kultura/Czwórka)
Mozil tworzy trudną do sklasyfikowania muzykę, którą sam określa mianem alternatywnego popu z podtekstem punkowym
Mozil tworzy trudną do sklasyfikowania muzykę, którą sam określa mianem alternatywnego popu z podtekstem punkowymFoto: Czwórka

Czesław Mozil wyjechał z kraju, mając pięć lat, w Danii trafił do obozu dla uchodźców, a potem wychowywał się w wielokulturowym środowisku. W rozmowie z Aleksandrą Jasińską podkreśla, że zawsze czuł się Polakiem, chociaż w rodakach denerwuje go brak dystansu do siebie, problemy z wyczuwaniem ironii oraz ksenofobia widoczna głównie w internecie.

Czytaj dalej
Czeslaw Mozil.jpg
Czesław Mozil - artysta nieidealny

- Jak bawiłem się z Ali i Mohamedem, to mówili mi: "przysięgnij na Allaha, że jutro o 16. widzimy się na boisku". A ja pytałem: "a czy mogę przysiąc na swojego Boga?" i słyszałem odpowiedź: "no pewnie, że tak!" I tak graliśmy w piłkę nożną. Teraz powiem to z ironią - nie wiedziałem, że wszyscy moi przyjaciele to potencjalni terroryści i gwałciciele kobiet - mówi Czesław Mozil.

Muzyk wyjaśnia też, dlaczego drażni go sposób układania serwetek w restauracjach i z jakiego powodu, jego zdaniem, Polacy nigdy nie nauczą się jazdy na suwak. Zdradza też swój sposób na uwodzenie kobiet.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Czesław Mozil (wokalista, akordeonista, kompozytor)

Data emisji: 15.10.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/kd

Czytaj także

Mariusz Czubaj: nie chcę być mroczniejszy od Skandynawów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 12:00
Jeden z czołowych polskich autorów kryminałów, Mariusz Czubaj, wydał nową książkę pt. "Piąty Beatles". - To rasowy kryminał - mówi autor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Jakub Kolski i jego książka "Las, 4 rano"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 14:30
Twórca znany jest głównie z reżyserii filmów, takich jak "Jańcio Wodnik", "Pornografia" czy "Serce, serduszko". Kolski pisze też książki, a jego ostatnia powieść przenosi czytelników w Bieszczady.
rozwiń zwiń