Biblioteka. Centrum spotkań studentów?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 16:40
Wydawałoby się, że to miejsce nie sprzyja życiu towarzyskiemu, tymczasem Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego działa na studentów jak magnes!
Audio
  • 16. urodziny BUW-u. jakie atrakcje w programie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Z okazji 16-lecia BUW-u na Powiślu na specjalnie zaaranżowanej scenie aktorzy będą odgrywać lub odczytywać fragmenty sztuk teatralnych i teksty dramatyczne znanych autorów. Wśród nich fragmenty z dzieł m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Williama Szekspira, Witolda Gombrowicza, Aleksandra Fredry, Antoniego Czechowa
Z okazji 16-lecia BUW-u na Powiślu na specjalnie zaaranżowanej scenie aktorzy będą odgrywać lub odczytywać fragmenty sztuk teatralnych i teksty dramatyczne znanych autorów. Wśród nich fragmenty z dzieł m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Williama Szekspira, Witolda Gombrowicza, Aleksandra Fredry, Antoniego CzechowaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Czytaj także
telefon 1200.jpg
O Juwenaliach dowiesz się na Snapie

- W tym roku świętujemy 16. urodziny BUW-u na Powiślu i namawiamy wszystkich na "buwing" - mówi Agnieszka Kościelniak-Osiak.

Hasło tegorocznego jubileuszu brzmi "Tu BUWam. Tu czytam. Teatr". - Zainteresowała nas inna forma słowa pisanego, czyli dramat. A ma to związek z 250-leciem teatru publicznego w Polsce - tłumaczy gość Czwórki i zdradza, jakie atrakcje 15 grudnia czekają na gości BUW-u i co wspólnego z urodzinami mają aktorzy Teatru Polskiego. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Agnieszka Kościelniak-Osiak (Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/mp

Czytaj także

"Wstań i idź" - rasowe fantasy Kołodziejczaka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 13:35
W księgarniach jest już książka "Wstań i idź" - zbiór opowiadań fantasy, które Tomasz Kołodziejczak pisał przez ostatnich 30 lat. Okładkę przygotował Przemysław Truściński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cudowne Podlasie piórem i okiem wędrowców

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 08:46
Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki i Maciej Skawiński lubią podróżować, ale nie lubią być turystami. Z ich wędrówek po Podlasiu powstała książka "Jutro spadną gromy".
rozwiń zwiń