Cudowne Podlasie piórem i okiem wędrowców

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 08:46
Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki i Maciej Skawiński lubią podróżować, ale nie lubią być turystami. Z ich wędrówek po Podlasiu powstała książka "Jutro spadną gromy".
Audio
  • Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki i Maciej Skawiński o książce "Jutro spadną gromy" (Pani tomu/Czwórka)
Cudowne Podlasie piórem i okiem wędrowców
Foto: pixabay/domena publiczna

Ta książka ma wielu bohaterów, jednak głównym z nich jest Podlasie, opisane z miłością, językiem bardzo poetyckim. "Jutro spadną gromy" jest m.in. odpowiedzią na pytanie, co urzeka Bartosza Jastrzębskiego, Jędrzeja Morawieckiego i Macieja Skawińskiego w tym regionie.

- Każdy z nas miał inną drogę na Podlasie, innymi ścieżkami na nie docieraliśmy - mówi Bartosz Jastrzębski. - Nasze urzeczenia nie są czymś jednopłaszczyznowym, co można by zawrzeć w jednym słowie.

Gości "Pani tomu" na Podlasie sprowadził inny, dalszy Wschód. Paradoksalnie odkrywali je wracając do Polski z Rosji, Białorusi, dalekiej Syberii.

Jaki Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki i Maciej Skawiński poszukiwali Podlasia, jak je poznawali, jak o nim pisali i fotografowali je zdradzają w Czwórkowej audycji. Podzielili się też refleksją o podlaskiej "duchowności", historii, wielokulturowości, ale i lękach tego regionu.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Goście: Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki i Maciej Skawiński (autorzy i fotograf książki "Jutro spadną gromy")

Data emisji: 9.12.2015

Godzina emisji: 19.00

pj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Inny front" - książka o ludziach, nie o wojnie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 11:30
- Korespondentka wojenna bardziej niż militariami interesuje się życiem cywilów. To odróżnia nas w tym fachu od mężczyzn - mówi Miłada Jędrysik, autorka książki "Inny front".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łebki od szpilki" - trudne macierzyństwo i radość życia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:50
Agnieszka Szpila w swojej autobiografii pisze o toksycznym związku, samotnym wychowaniu niepełnosprawnych bliźniaczek i poszukiwaniu szczęścia mimo przeciwności losu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie Aliny Szapocznikow - wojna, romanse, sztuka

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 11:00
Książka "Ferwor. Życie Aliny Szapocznikow" jest pierwszą biografią tej wybitnej XX-wiecznej artystki. To opowieść o sztuce, burzliwych związkach i naznaczeniu wojenną traumą.
rozwiń zwiń