Londyn śladami Beatlesów i pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 11:45
Robert Ziębiński w książce "Londyn. Przewodnik popkulturowy" przedstawia dziesięć opowieści ze swoich wędrówek po mieście, tworząc błyskotliwy przewodnik dla miłośników kina i rock'n'rolla.
Audio
  • Robert Ziębiński o swojej książce "Londyn. Przewodnik popkulturowy" (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Autor książki opowiada, że jego przygoda ze zwiedzaniem Londynu zaczęła się dość przewrotnie - wynajęty przewodnik po 20 minutach oprowadzania stwierdził, że nie ma ochoty na powtarzanie schematu i będzie robił wszystko po swojemu. Publikacja Ziębińskiego także nie prowadzi turystów utartymi szlakami.

- Mamy całą masę przewodników, które traktują odbiorcę jak baranka, który musi odbębnić 15 muzeów, zrobić to i to itd. A ja stwierdziłem, że skoro los sprawił, że podróżowałem i chodziłem po miejscach kompletnie dziwacznych,fajnie byłoby pokazać Londyn z perspektywy człowieka, który po prostu wychodzi na spacer. Przykładowo idziesz do szaletu miejskiego, a okazuje się, że chodził tam też John Lennon! - opowiada Ziębiński.

Autor zdradza też, dlaczego postanowił opisać w swojej książce londyńskich pseudokibiców, opowiada, gdzie w Londynie można znaleźć miejsce przypominające Kreml i wyjawia, o co pokłócił się z redaktorką publikacji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Robert Ziębiński (autor książki "Londyn. Przewodnik popkulturowy")

Data emisji: 22.12.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/kul

Czytaj także

Buckingham Palace - rezydencja godna królów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 13:00
Londyński pałac brytyjskiej monarchii nie jest jedynym miejscem, gdzie rezyduje królowa. Jednak ani podlondyński Windsor, ani Edynburg Castle w Szkocji nie mogą się z nim równać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Walia - kraina czerwonego smoka i dzikiej przyrody

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 12:00
Choć wydawać by się mogło, że Walię znają wszyscy, tak naprawdę niewielu z nas tam było. Miejscem, do którego podróżujemy bardziej chętnie, jest bowiem Londyn. - Tam jednak nie odpoczniemy ze względu na zgiełk, tempo życia. Tym, którzy chcą się wyciszyć, polecałbym więc właśnie Walię - przekonuje Dominik Sipiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tanie wakacje w Londynie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 13:30
Zdaniem podróżnika Mateusza Jakubowskiego Londyn to miasto, od którego warto zacząć zwiedzanie Europy. - Jest urzekające - mówił ekspert.
rozwiń zwiń