Koniec warszawskiej Emilii, ale nie Muzeum

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 11:54
Ostatnie lata Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie miało swą tymczasową siedzibę w pawilonie Emilia. W lutym trzema wystawami muzealnicy żegnają się z tym miejscem.
Audio
  • Zofia Płoska, z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie opowiada o najbliższych wydarzeniach w MSN (Stacja Kultura/Czwórka)
Wizualizacja projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa na Placu Defilad, pracownia Thomas Phifer and Partners
Wizualizacja projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa na Placu Defilad, pracownia Thomas Phifer and PartnersFoto: mat. prasowe/MSN

- Muzeum Sztuki Nowoczesnej to takie miejsce, gdzie coś się dzieje praktycznie cały czas, codziennie - mówi Zofia Płoska z MSN w Warszawie, kuratorka wystaw. - Mamy duże pole zainteresowań np. teraz pokazujemy grafikę użytkową, ale interesuje nas szeroko rozumiana sztuka, architektura, design. Działamy też w mieście, mamy Park Rzeźby na Bródnie, festiwal Warszawa w Budowie. To jest tak otwarta formuła, że dla każdego na pewno coś się znajdzie.

Pracownicy Muzeum dbają, by każdy u nich czuł się dobrze, prowadzą program Muzeum Otwarte, akcję "Wejdź do muzeum". Na 19 lutego przygotowują trzy duże wystawy i będą to ich ostatnie akcje w pawilonie Emilia. Nie oznacza to oczywiście końca działań placówki, gość Czwórki zdradza, gdzie odnajdziemy MSN po maju 2016 roku, co przygotowują na jesień i czym zaskoczą nas projekty przygotowane na pożegnanie z Emilią.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Zofia Płoska (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie)

Data emisji: 20.01.2016

Godzina emisji: 10.00

pj/kd

Czytaj także

Moda kocha muzykę. "To miłość z wzajemnością"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 16:00
Udowodni to "Fashion Loves Music" - impreza podczas której znani polscy projektanci połączą siły z utalentowanymi artystkami, m. in. Mary Komasą i Natalią Nykiel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kino koreańskie. "Egzotyka jasna dla wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 14:50
- Koreańscy filmowcy potrafią uchwycić lokalną rzeczywistość i opowiedzieć o niej uniwersalnym, zrozumiałym dla Zachodu, językiem - tłumaczy orientalistka Magda Bartczak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ESK 2016 - Wrocław obudzi Europę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 12:09
Zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury nosi w tym roku m.in. Wrocław. W najbliższy weekend "Przebudzeniem" obudzi całą Europę.
rozwiń zwiń