Leonardo DiCaprio. Pomóż mu wygrać Oscara!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 08:00
Leonardo DiCaprio już piąty raz nominowany jest do Oscara. Dzielnie kibicują mu jego fani, w internecie aż huczy od spekulacji, a miłośnicy gier wraz aktorem gonią za statuetką po czerwonym dywanie.
Audio
  • O wyjątkowej popularności gry "Leo's Red carpet rampage", w której gracz pomaga Leonardo DiCaprio zdobyć upragnionego Oscara (Stacja Kultura/Czwórka)
Czy Leonardo DiCaprio wreszcie zdobędzie upragnionego Oscara?
Czy Leonardo DiCaprio wreszcie zdobędzie upragnionego Oscara?Foto: PAP/PAUL BUCK

W zabawie gracze wcielają się w postać aktora i próbują złapać statuetkę, pokonując najróżniejsze przeszkody.  Łukaszowi Bochowiakowi, twórcy i pasjonatowi gier ośmiobitowych, "Leo's Red Carpet Rampage" kojarzy się z interaktywnym memem, rozbudowanym gifem.

Prof. Barbara Giza, medioznawca i filmoznawca z SWPS, podkreśla wyjątkowy stosunek internatów do postaci aktora i jego oczekiwań wobec werdyktu członków Akademii. A przypominamy, że od pierwszej jego nominacji minęło już 20 lat. - To, co robią internauci w związku z postacią Leonarda DiCaprio, nie ma cech negatywnych, nie jest nawet zbliżone do hejtu - mówi specjalistka. - To bardziej obserwowanie osoby o ogromnych ambicjach. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 lutego) zostaną przyznane nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Rozmówcy Mateusza Patyka, zdradzają, jakie mogą być powody braku Oscara w rękach DiCaprio. 

***

Przygtowała: Mateusz Patyk

Data emisji: 25.02.2016

Godzina emisji: 10.35

Materiał wyemitowany w audycji  "Stacja Kultura".

pj/kul

Czytaj także

Wielcy wygrani i przegrani 40. festiwalu w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 10:00
Za nami 40. edycja festiwalu filmowego w Gdyni. Nagroda główna, Złote Lwy, powędrowała do Małgorzaty Szumowskiej, reżyserki filmu "Body/Ciało". Było to sporym zaskoczeniem, przede wszystkim dlatego, że film miał swoją premierę już pół roku temu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Śpiewający obrusik". Jak kręcą bezczelni studenci?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 15:30
– Pomysł na ten obraz zrodził się z buntu i przekory – mówiła Anna Mrozowska o pierwszym w historii łódzkiej filmówki pełnometrażowym aktorskim filmie dyplomowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Planeta singli". Komedia romantyczna jako pole bitwy

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 13:00
- Reżyser Mitja Okorn jest absolutnym zabijaką. Zarzyna siebie i innych w imię rzeczy, w które wierzy. Dzięki temu widz nie musi się męczyć na filmie, który ma być dla niego rozrywką - mówi Michał Chaciński, współtwórca "Planety singli".
rozwiń zwiń