"Lokatorki" Kochańskiej ze studenckim Oscarem

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 12:22
Już wiadomo, że z wrześniowej gali reżyserka Klara Kochańska przywiezie do Polski studenckiego Oscara, czy to otworzy jej drogę do najwyższej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej?
Audio
  • Klara Kochańska opowiada o swoim filmie "Lokatorki" i robieniu studenckich etiud i amerykańskich Oscarach (Stacja Kultura/Czwórka)
Julia Kijowska w filmie Lokatorki Klary Kochańskiej
Julia Kijowska w filmie "Lokatorki" Klary KochańskiejFoto: www.facebook.com/lokatorki/

To władze łódzkiej filmówki zdecydowały, że do Stanów, na rywalizacje w konkursie o studenckiego Oscara w kategorii obcojęzyczny film fabularny polecą "Lokatorki". Okazało się, że był to bardzo trafny wybór, bo już wiadomo, że Oscar przyleci do Polski.

- Dzięki temu, ze konkurs i gala studenckich Oscarów jest we wrześniu, to te filmy mają szansę również na głównego Oscara w lutym - mówi Klara Kochańska. - Tak się stało z "Męską Sprawą" Sławomira Fabickiego - dodaje.

"Lokatorki" to opowieść o młodej prawniczce, której "życie zmienia się w thriller", w momencie, gdy klucze nie pasują do drzwi mieszkania, które kupiła. Jak Klara Kochańska stworzyła tę opowieść, jak na film wpływali szkolni opiekunowie i jak dużo musiała udźwignąć główna aktorka, Julia Kijowska - reżyserka zdradza w Czwórkowym studiu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Klara Kochańska (reżyserka)

Data audycji: 30.08.2016

Godzina audycji: 11.15

pj

Czytaj także

Kijowska i Dorociński wyruszyli w podróż życia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 13:40
- Zostawiliśmy w tej historii kawał serca, serduszka - opowiada Marcin Dorociński, który wraz z Julią Kijowską zagrał w najnowszym filmie Jana Jakuba Kolskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzespane noce Janusza Dąbkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 15:00
- Miłość do kina była w moim życiu od zawsze, na studiach pojawiła się dokumentalistyka. Dziś balansuję na granicy różnych artystycznych światów - opowiada animator, fotograf i producent Janusz Dąbkiewicz.
rozwiń zwiń