Szukając "śląskości" kina. Rusza Bytom Film Fest

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 13:11
Już nie tylko lokalne, śląskie opowieści, ale także uniwersalne historie. To dzisiaj cechuje kinematografię z post-przemysłowym południem w tle.
Audio
  • Jakie filmowe atrakcje czekają we wrześniu mieszkańców Bytomia? (Stacja Kultura/Czwórka)
We wrześniu Bytom jest stolicą śląskiego kina
We wrześniu Bytom jest stolicą śląskiego kinaFoto: pixabay/falco

Już siódmego września rozpoczyna się druga edycja Festiwalu Filmowego w Bytomiu. Oprócz promowania lokalnej kinematografii, impreza ta stawia sobie za cel odkrywanie filmowców z całej Polski oraz docenianie krytyki filmowej.

- Aby uczcić 20. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego zdecydowaliśmy się umieścić jego twórczość w miejscu, które do niej pasuje. Zaprezentujemy film "Przypadek" na bytomskim dworcu kolejnowym - wspominają zaproszeni przez Czwórkę, Jarosław Ciołek-Żelechowski oraz Michał Tyszkiewicz.

A jakie inne niespodzianki przygotowali dla publiczności organizatorzy Bytom Film Festiwal? Dowiecie się o nich słuchając nagrania najnowszego wydania "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Martyna Ogonek

Goście: Jarosław Ciołek-Żelechowski oraz Michał Tyszkiewicz (organizatorzy Bytom Film Festiwal)

Data emisji: 1.09.2016

Godzina emisji: 10.15

jsz/pj


Czytaj także

Kino za rogiem. Największa sieć najmniejszych kin

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 10:00
- Technologia doprowadziła kino do urządzeń, do których się ono nie nadaje - opowiada Maciej Molewski, koordynator projektu przywracającego filmom rangę sztuki i czyniącego zeń przeżycie wspólnotowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy może być krytykiem. W teorii tak, a w praktyce?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:32
Sezon festiwali filmowych w pełni. W Czwórce zastanawiamy się kim jest dziś krytyk filmowy, a to między innymi dlatego, że rozpoczął się nabór do People’s Jury 2016.
rozwiń zwiń