Kajko i Kokosz wracają po przeszło ćwierćwieczu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 15:28
Pamiętacie przygody Kajki i Kokosza, słynnych średniowiecznych bohaterów wykreowanych przez Janusza Christę? A może dopiero chcielibyście ich poznać?
Audio
  • Reaktywacja słynnej serii o Kajku i Kokoszu (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka do komiksu Kajko i Kokosz - Szranki i konkury cz. I
Okładka do komiksu "Kajko i Kokosz - Szranki i konkury cz. I"Foto: PAP/Reprodukcja

Po raz ostatni przygody Kajki i Kokosza ukazały się w 1990 roku, jednak na półki księgarń trafiła właśnie najnowsza część tej serii zatytułowana "Obłęd Hegemona". Współtwórcami tej reaktywacji są redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu - Tomasz Kołodziejczak oraz twórcy komiksów, Maciej Kur i Piotr Bednarczyk. - Nie chcieliśmy żeby te historie były szokująco nowe. Staraliśmy się je utrzymać w klimacie Christy, ale z drugiej strony chcieliśmy żeby także nowi czytelnicy mogli Kajkę i Kokosza polubić - mówią Czwórkowi goście, którzy na komiksach mistrza się wychowali. - Od strony rysunku komiks ma przypominać to co było w starych wydaniach Janusza Christy - dodają.

Na świecie od dawna kontynuuje się kultowe serie komiksowe, jednak na naszym podwórku takie projekty są jeszcze nowością. Jak przyjmą reaktywację Kajki i Kokosza ich starzy fani, a jak zupełnie nowi czytelnicy? I jak to jest mierzyć się z twórczością legendy polskiego komiksu, Janusza Christy? Między innymi o tym opowiadają zaproszeni przez "Stację Kultura" goście.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Maciej Kur i Piotr Bednarczyk

Data emisji: 21.09.2016

Godzina emisji: 11.07

jsz/ab

 


 

    

Czytaj także

Grzegorz Rosiński - kultowy twórca komiksów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 14:00
Twórca "Kapitana Żbika", "Legendarnej historii Polski" i "Thorgala" był prekursorem komiksu w Polsce. W księgarniach jest już jego monografia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoznaj komiksowe uniwersa superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 18:24
Fani komiksów nie mają problemów by przyporządkować swoich ulubionych bohaterów do komiksowych wytwórni. Ale nie wszyscy wiedzą, że Batman to DC, a Spiderman to Marvel.
rozwiń zwiń