Premiery na srebrnym ekranie. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 13:59
Nagrodzona w Gdyni "Ostatnia rodzina", nowy horror twórcy serialu "Od zmierzchu do świtu", oraz obraz, w którym Mark Wahlberg walczy z żywiołem - o tych filmach rozmawialiśmy z krytykiem Łukaszem Muszyńskim.
Audio
  • Sprawdźcie na co warto pójść do kina w weekend (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Ostatnia rodzina
Kadr z filmu "Ostatnia rodzina"Foto: Kino Świat/Hubert Komerski

O pierwszym filmie prowadząca audycję Martyna Ogonek mówiła, że "nie jest to typowa biografia od kołyski aż po grób". - W filmie obserwujemy życie rodziny Beksińskich od 1977 do 2005 roku. To jest zwyczajny portret nadzwyczajnej rodziny, o tym jak nas gniecie życie. Ta rodzina jest lustrem, w którym możemy się przejrzeć - tłumaczył Łukasz Muszyński. Dlaczego jednak film "Ostatnia rodzina" nie do końca przypadł mu do gustu?

Na ekrany kin wchodzi także nowy horror Fede Alvareza, który trzy lata temu zabłysnął głośnym remakiem "Martwego zła". - Alvarez wywraca tu konwencję horroru. Opowiada o trójce nastolatków z Detroit, którzy chcą jechać do Kalifornii. Aby uzbierać pieniądze na podróż decydują się rabować posiadłości. Trafiają jednak na dom niewidomego weterana wojennego, który ma pewne specjalne zdolności - mówił zaproszony przez Czwórkę krytyk.

Trzecią filmową propozycją na weekend jest "Żywioł. Deepwater Horizon", w którym Mark Wahlberg gra typowego "everymana", postawionego w nietypowej sytuacji. Dlaczego obraz Petera Brooka nie wychodzi poza ograne już konwecje filmów katastroficznych i jaka jest jego obsada?

O tym wszystkim dowiecie się z nagrania "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Martyna Ogonek

Gość: Łukasz Muszyński

Data emisji: 30.09.2016

Godzina emisji: 11.08

jsz/pj

  

Czytaj także

"Ostatnia Rodzina" triumfuje w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 17:14
Ten znakomity debiut Jana Matuszyńskiego, który wchodzi do kin już 30 września, to przede wszystkim niezwykle intymny portret rodziny Beksińskich. Jakie inne filmy nagrodzono na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ostatnia rodzina", gdy odchodzą bliscy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 11:13
- W scenariuszu i filmie "Ostatnia rodzina" chodziło o to, żeby przyjrzeć się temu, jak to jest, gdy na jednej przestrzeni, dwóch mieszkań, odchodzi cała rodzina, 5 osób - mówi Jan Matuszyński, reżyser filmowej biografii Zdzisława Beksińskiego, wybitnego malarza.
rozwiń zwiń