Stefan Ahnhem. Nowy król szwedzkiego kryminału?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:30
Znacie już Fabiana Riska, policyjnego śledczego stworzonego przez Stefana Ahnhema w "Ofierze bez twarzy"? Tym razem poznamy jego wcześniejsze losy.
Audio
  • O intrydze Stefana Ahnhema w "Dziewiątym grobie" (Stacja Kultura/Czwórka)
Ciemne skandynawskie zimy stanowią idealne tło do mrocznych, kryminalnych historii
Ciemne skandynawskie zimy stanowią idealne tło do mrocznych, kryminalnych historii Foto: pixabay.com/JakeWilliamHeckey

A to za sprawą "Dziewiątego grobu", kolejnego kryminału, o którym pisarz opowiadał podczas Targów Książki w Katowicach i w Czwórkowym studiu. - Najogólniej mówiąc tematem mojej nowej książki jest miłość i co dla niej jesteśmy w stanie zrobić - zdradza Stefan Ahnhem, który publiczności znany jest przede wszystkim ze scenariusza do serialu "Wallander".

Jak to ma w zwyczaju, autor wciąga nas w mroczną intrygę utrzymując napięcie i niepewność aż do ostatnich stron książki. Z jakimi okrutnymi zbrodniami przyjedzie się zmierzyć tym razem Fabianowi Riskowi? Oraz jakie polskie wątki zawarł Stefan Ahnhem na kartach "Dziewiątego grobu"? Tego dowiecie się z nagrania "Stacji Kultura".

Ponadto Martyna Ogonek rozmawiała z pisarzem także o tym jak na jego następną, trzecią już z kolei powieść wpłynęli czytelnicy oraz, z którą z cech Fabiana Riska utożsamia się najbardziej.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał: Martyna Ogonek

Gość: Stefan Ahnhem

Data emisji: 6.10.2016

Godzina emisji: 11.15

jsz/pj


 

Czytaj także

"Tajemnice Manhattanu". Intryga, od której nie ma ucieczki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 12:25
Jak opowiadała w Czwórce Kinga Michalska, dzięki książce "Tajemnice Manhattanu" czytelnik zanurza się w mroczny klimat wielkomiejskiej, pełnej tajemnic ulicy i w intrygę, z której nie sposób się wyplątać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Boskie. Bo za każdą wielką historią stoi kobieta

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 13:45
- Diwa to skrót od włoskiego przymiotnika "divina" czyli boska. Boskie są te wszystkie diwy, o których piszę - mówi Maciej Brzozowski, pisarz, tłumacz. - Moje divy to nie są diwy z estrady, ale są divine.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aneta Jadowska: ten rok należy do Nikity

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 12:35
"Dziewczyna z Dzielnicy Cudów" to najnowsza książka autorki serii o Dorze Wilk. Tym razem Aneta Jadowska zaczyna cykl o Nikicie.
rozwiń zwiń