Pablopavo: piszę piosenki z kryminałem w tle

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 11:58
I to właśnie przekonało producentów "Paktu", aby zamówić u niego piosenkę "Nie wiesz nic", otwierającą drugi sezon serialu. W "Stacji Kultura" Pablopavo zdradza, jak nad nią pracował oraz czy jest serialowym maniakiem.
Audio
  • Pablopavo - o muzyce filmowej, ulubionych serialach i nowej piosence (Stacja Kultura/Czwórka)
Pablopavo podczas koncertu w Czwórce
Pablopavo podczas koncertu w Czwórce Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Bardzo lubię seriale, ale jestem dość wybredny. Jeśli w pierwszym odcinku coś mnie nie chwyci za gardło, to raczej odpuszczam - mówi wokalista. A co najbardziej ceni w ścieżkach dźwiękowych? - Według mnie muzyka powinna podkreślać to, co się dzieje w filmie, a nie skupiać sama na sobie. Wtedy jest najciekawiej - przekonuje.

Pablopavo Czasem dobrze jest obejrzeć fragment filmu lub serialu bez muzyki. Wtedy można przekonać się co ona daje

Kawałek "Nie wiesz nic" to pierwsza przygoda Pablopavo z produkcją filmową, a za jego tworzenie zabrał się po obejrzeniu kilku odcinków "Paktu" na zamkniętym pokazie. - Chciałem, żeby piosenka zapowiadała serial, aby oddawała jego "klimat" - chociaż nie przepadam za tym sformułowaniem - przyznaje artysta.

W rozmowie z Kasią Dydo zdradza także, dlaczego czyta książki przed obejrzeniem ich ekranizacji, dla jakich seriali zarywał noce oraz jak przy tworzeniu "Nie wiesz nic" wpłynęła na niego warstwa wizualna serialu "Pakt".

A jak brzmi nowy kawałek Pablopavo? Tego przekonacie się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Pablopavo (wokalista, autor tekstów, muzyk) 

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 10.08

jsz/kul

Czytaj także

Bovska jest jak dobra czarna kawa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 16:14
Jej wydana w marcu tego roku płyta "Kaktus" odnosi ogromny sukces, jednak, jak mówi artystka - istnieje w niej potrzeba wyrzucania z siebie kolejnych piosenek. W "Stacji Kultura" Bovska zdradza plany na najbliższą przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atanas Valkov i poszukiwanie muzycznych światów filmów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 13:34
- Muzyka klubowa, rozrywkowa i filmowa zaczynają się zazębiać. Tak było zawsze, alternatywa staje się komercją, underground staje się mainstreamem - mówi kompozytor Atanas Valkov. W muzyce filmowej jest jeszcze ciekawiej - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektroniczny taper - Władysław Komendarek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:24
Już niebawem będzie można go usłyszeć w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie, razem z Igorem Gwaderą i Agnieszką Makówką, wykona ścieżkę dźwiękową do kultowego filmu Fritza Langa "Metropolis".
rozwiń zwiń