X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elektroniczny taper - Władysław Komendarek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:24
Już niebawem będzie można go usłyszeć w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie, razem z Igorem Gwaderą i Agnieszką Makówką, wykona ścieżkę dźwiękową do kultowego filmu Fritza Langa "Metropolis".
Audio
  • O tworzeniu muzyki do filmu "Metropolis" opowiada Władysław Komendarek (Stacja Kultura/Czwórka)
Władysław Komendarek i Katarzyna Dydo w Czwórce
Władysław Komendarek i Katarzyna Dydo w CzwórceFoto: Czwórka

Projekt "Metropolis" to niezwykłe przedsięwzięcie, które łączy kino, operę, elektronikę i rockowe brzmienie oraz artystów z różnych światów muzycznych, którzy w Studiu im. Witolda Lutosławksiego zagrają na zaproszenie Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Władysław Komendarek Źle się czuję, gdy jestem w trasie przez rok i ciągle gram to samo 

Sam film to dzieło niezwykłe - na zawsze zmienił i ukształtował sposób patrzenia na kino z gatunku science fiction. - Gdy zobaczyłem "Metropolis" po raz pierwszy, stwierdziłem, że aby do niego zagrać muszę zabrać ze sobą całą moją elektrownię muzyczną. On na to zasługuje - mówił w "Stacji Kultura" instrumentalista i kompozytor, legenda muzyki elektronicznej. 

Elektrownia muzyczna Władysława Komendarka to zbiór "nieziemskich" instrumentów elektronicznych - m.in. syntetyzatorów lub samplerów - często specjalnie przez niego adaptowanych. W Czwórce muzyk zdradzał sekrety niektórych z nich, opowiadał o współpracy z innymi artystami projektu "Metropolis", jak tworzy się kompozycje w czasie rzeczywistym i dlaczego taper musi wiedzieć, jak zachowywać synchron.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.    

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Władysław Komendarek (kompozytor i instrumentalista)

Data emisji: 7.12.2016

Godzina emisji: 11.33

jsz/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bovska jest jak dobra czarna kawa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 16:14
Jej wydana w marcu tego roku płyta "Kaktus" odnosi ogromny sukces, jednak, jak mówi artystka - istnieje w niej potrzeba wyrzucania z siebie kolejnych piosenek. W "Stacji Kultura" Bovska zdradza plany na najbliższą przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atanas Valkov i poszukiwanie muzycznych światów filmów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 13:34
- Muzyka klubowa, rozrywkowa i filmowa zaczynają się zazębiać. Tak było zawsze, alternatywa staje się komercją, underground staje się mainstreamem - mówi kompozytor Atanas Valkov. W muzyce filmowej jest jeszcze ciekawiej - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolekcja sukienek". Zbigniew Zamachowski kontra osiem kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 13:01
- "Kolekcja sukienek" to przedziwny, świetny film, który skłania do refleksji - mówił o obrazie Marzeny Więcek Zbigniew Zamachowski. - Po pokazie wyszedłem niezwykle zaintrygowany. Sam nie wiem, czy byłem bardziej smutny czy bardziej pogodny.
rozwiń zwiń