The Beatles w trasie i w transie. "Grali non-stop"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 12:50
Pierwszy pełnometrażowy dokument autoryzowany przez członków The Beatles został wydany na DVD. - "The Beatles: Eight a Week - The Touring Years" to kolejny dowód na to, jak wydajny to był zespół. Muzyka towarzyszyła im nie tylko na scenie, ale też poza nią - opowiada producent muzyczny Piotr Łojek.
Audio
  • "The Beatles: Eight a Week - The Touring Years" - Ron Howard o Beatlesach jakich nie znamy (Stacja Kultura/Czwórka)
Muzycy sir Paul McCartney and Ringo Starr na premierze filmu Rona Howarda The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years w Londynie
Muzycy sir Paul McCartney and Ringo Starr na premierze filmu Rona Howarda "The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years" w Londynie Foto: PAP/PA/Yui Mok

Film Rona Howarda odsłania kulisy czteroletniej trasy koncertowej Beatlesów, podczas której muzycy zawitali m.in. do Ameryki. - Komponowali piosenki, które trafiały do słuchaczy na całym świecie. Wpadające w ucho melodie nic nie tracą na aktualności i fascynują kolejne pokolenia - przekonuje Łojek.


Czytaj także
Rolling Stones photo 1200.jpg
Olé Olé Olé! Jak Rolling Stonesi podbili hawańskie serca

"The Beatles: Eight a Week - The Touring Years" pokazuje także powody, dla których czwórka z Liverpooolu przestała koncertować. - Kiedyś myślałem, że chodziło o to, że już ich stać na to, żeby nie grać. Tymczasem chodziło o coś innego - opowiada rozmówca Damiana Sikorskiego.

Czy The Beatles to produkt czy fenomen? W jaki sposób media zniekształciły wizerunek czwórki z Liverpoolu i czy naprawdę muzycy byli "bardziej sławni od Jezusa" - o tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 12.12.2016

Godzina emisji: 11.40

kul/jsz

Czytaj także

Krzysztof Majchrzak: ja się nie wcielam, ja jestem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 12:50
- Okres przygotowań do najnowszego filmu był tak intensywny, że dzień zdjęć traktowałem jak smutny pogrzeb idei. Nie lubię tego momentu, kiedy na planie pada hasło "akcja". Początek zdjęć kończy bowiem cudowny okres penetracji poszukiwań - opowiada Krzysztof Majchrzak, który po latach wraca na duży ekran w filmie "Las, 4 rano".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elektroniczny taper - Władysław Komendarek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:24
Już niebawem będzie można go usłyszeć w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie, razem z Igorem Gwaderą i Agnieszką Makówką, wykona ścieżkę dźwiękową do kultowego filmu Fritza Langa "Metropolis".
rozwiń zwiń