X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

The Beatles w trasie i w transie. "Grali non-stop"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 12:50
Pierwszy pełnometrażowy dokument autoryzowany przez członków The Beatles został wydany na DVD. - "The Beatles: Eight a Week - The Touring Years" to kolejny dowód na to, jak wydajny to był zespół. Muzyka towarzyszyła im nie tylko na scenie, ale też poza nią - opowiada producent muzyczny Piotr Łojek.
Audio
  • "The Beatles: Eight a Week - The Touring Years" - Ron Howard o Beatlesach jakich nie znamy (Stacja Kultura/Czwórka)
Muzycy sir Paul McCartney and Ringo Starr na premierze filmu Rona Howarda The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years w Londynie
Muzycy sir Paul McCartney and Ringo Starr na premierze filmu Rona Howarda "The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years" w Londynie Foto: PAP/PA/Yui Mok

Film Rona Howarda odsłania kulisy czteroletniej trasy koncertowej Beatlesów, podczas której muzycy zawitali m.in. do Ameryki. - Komponowali piosenki, które trafiały do słuchaczy na całym świecie. Wpadające w ucho melodie nic nie tracą na aktualności i fascynują kolejne pokolenia - przekonuje Łojek.


Czytaj także
Rolling Stones photo 1200.jpg
Olé Olé Olé! Jak Rolling Stonesi podbili hawańskie serca

"The Beatles: Eight a Week - The Touring Years" pokazuje także powody, dla których czwórka z Liverpooolu przestała koncertować. - Kiedyś myślałem, że chodziło o to, że już ich stać na to, żeby nie grać. Tymczasem chodziło o coś innego - opowiada rozmówca Damiana Sikorskiego.

Czy The Beatles to produkt czy fenomen? W jaki sposób media zniekształciły wizerunek czwórki z Liverpoolu i czy naprawdę muzycy byli "bardziej sławni od Jezusa" - o tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 12.12.2016

Godzina emisji: 11.40

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Majchrzak: ja się nie wcielam, ja jestem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 12:50
- Okres przygotowań do najnowszego filmu był tak intensywny, że dzień zdjęć traktowałem jak smutny pogrzeb idei. Nie lubię tego momentu, kiedy na planie pada hasło "akcja". Początek zdjęć kończy bowiem cudowny okres penetracji poszukiwań - opowiada Krzysztof Majchrzak, który po latach wraca na duży ekran w filmie "Las, 4 rano".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektroniczny taper - Władysław Komendarek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:24
Już niebawem będzie można go usłyszeć w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie, razem z Igorem Gwaderą i Agnieszką Makówką, wykona ścieżkę dźwiękową do kultowego filmu Fritza Langa "Metropolis".
rozwiń zwiń