"Kolekcja sukienek". Ewa Szykulska i babskie sprawy

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:50
- Bardzo lubię kino, ale w tej chwili bardziej jest to dla mnie bardziej wspomnienie niż codzienność - mówi aktorka Ewa Szykulska, którą znów możemy podziwiać na dużym ekranie w "Kolekcji sukienek".
Audio
  • Ewa Szykulska o filmie "Kolekcja sukienek", współpracy ze Zbigniewem Zamachowskim oraz o teatralnych planach (Stacja Kultura/Czwórka)
Ewa Szykulska
Ewa SzykulskaFoto: youtube.com

Czytaj także
zamachowski 1200.jpg
"Kolekcja sukienek". Zbigniew Zamachowski kontra osiem kobiet

Kręgosłupem formalnym filmu są stylizowane na dokument monologi kilku kobiet. Z tych "solowych etiud" powstała pełnowymiarowa "kolekcja" psychologicznych kreacji. - Baby babom zrobiły ten film - śmieje się gość Czwórki. - My nie tylko grałyśmy nasze role, ale też współtworzyłyśmy "Kolekcję sukienek" od środka. Mogłyśmy zmieniać dialogi, miałyśmy wpływ na portret psychologiczny naszych bohaterek. Robiłyśmy wszystko, by jak najbardziej zbliżyć się do postaci - wspomina.  

Obok Ewy Szykulskiej w "Kolekcji sukienek" zobaczymy również Dorotę Stalińską, Adriannę Biedrzyńską, Marzenę Trybałę, Kasię Bujakiweicz, reżyserkę Marzenę Więcek oraz Zbigniewa Zamachowskiego. - Występuje on w roli... ankietera dusz. Czasami jest on potrzebny każdej kobiecie, choć na ogół świetnie radzimy sobie same - wyznaje aktorka i opowiada nie tylko o kulisach powstawania "Kolekcji sukienek", ale też o swoich teatralnych wyzwaniach i o tym, jak w życiu ważne jest wyznaczanie granic.         

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Ewa Szykulska (aktorka)

Data emisji: 14.12.2016

Godzina emisji: 10.16

kul/kd


 

Czytaj także

Leszek Dawid: w kinie najważniejsza jest rozmowa z widzem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 12:00
O tym reżyserze mówi się, że na koncie ma więcej nagród niż filmowych produkcji. Leszek Dawid przyznał w Czwórce, że to nie wyróżnienia są dla niego najważniejsze, a współpraca z aktorami i interakcja z widzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Majchrzak: ja się nie wcielam, ja jestem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 12:50
- Okres przygotowań do najnowszego filmu był tak intensywny, że dzień zdjęć traktowałem jak smutny pogrzeb idei. Nie lubię tego momentu, kiedy na planie pada hasło "akcja". Początek zdjęć kończy bowiem cudowny okres penetracji poszukiwań - opowiada Krzysztof Majchrzak, który po latach wraca na duży ekran w filmie "Las, 4 rano".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolekcja sukienek". Zbigniew Zamachowski kontra osiem kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 13:01
- "Kolekcja sukienek" to przedziwny, świetny film, który skłania do refleksji - mówił o obrazie Marzeny Więcek Zbigniew Zamachowski. - Po pokazie wyszedłem niezwykle zaintrygowany. Sam nie wiem, czy byłem bardziej smutny czy bardziej pogodny.
rozwiń zwiń