"Kolekcja sukienek". Zbigniew Zamachowski kontra osiem kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 13:01
- "Kolekcja sukienek" to przedziwny, świetny film, który skłania do refleksji - mówił o obrazie Marzeny Więcek Zbigniew Zamachowski. - Po pokazie wyszedłem niezwykle zaintrygowany. Sam nie wiem, czy byłem bardziej smutny czy bardziej pogodny.
Audio
  • Zbigniew Zamachowski o filmie "Kolekcja sukienek" i swoim życiu… pozaaktorskim (Stacja Kultu-ra/Czwórka)
Zbigniew Zamachowski i Katarzyna Dydo w Czwórce. Aktor opowiadał m.in. o filmie Kolekcja sukienek, który na ekranach będzie można zobaczyć już 9 grudnia
Zbigniew Zamachowski i Katarzyna Dydo w Czwórce. Aktor opowiadał m.in. o filmie "Kolekcja sukienek", który na ekranach będzie można zobaczyć już 9 grudniaFoto: Czwórka

Zbigniew Zamachowski Kino karmi się tajemnicą, tak jest od zawsze. Im większy suspens, tym większa ciekawość widza. A w "Kolekcji sukienek" ten suspens jest

"Kolekcja sukienek" to osiem historii ośmiu różnych kobiet, pokazuje ich lęki, dramaty, fantazje i obsesje, ale także codzienne życie - to, które mają i takie, które chciałyby mieć. Na ekranach zobaczymy m.in. Adriannę Biedrzyńską, Katarzynę Bujakiewicz, Ewę Szykulską, czy reżyserkę tego obrazu Marzenę Więcek. I jednego mężczyznę: Zbigniewa Zamachowskiego. - Łączy je rodzaj samotności, w którą - jak w szczelinę, w próżnię - wchodzi mój bohater. Dość umiejętnie, podstępnie. Nie czyniąc wielkiego zła, ale przełamując intymność tych kobiet - mówił Zamachowski w Czwórce. Jak przekonywał, w tym filmie miesza się ze sobą samotność, ale także uporczywe szukanie własnego miejsca w świecie.

Zbigniew Zamachowski "Kolekcja sukienek" to niezwykły film. To pod względem formalnym suma opowieści kobiet, która na koniec pointuje się poprzez postać, którą ja gram. Te opowieści pięknie się sumują

W rozmowie z Kasią Dydo opowiadał także o swoim życiu poza filmowym planem. - Przychodzi taki moment dla każdego człowieka, kiedy zdaje sobie sprawę, że już naprawdę dużo w życiu zrobił. I czas odpuścić, polenić się trochę. To teraz moje marzenie - opowiadał Zamachowski. Mówił także o tym, czy sam znajduje czas na to, by obserwować innych aktorów na teatralnych deskach, i które z ostatnio obejrzanych przez niego filmów szczególnie przypadły mu do gustu. Zdradził także, gdzie w najbliższym czasie będzie można go... spotkać.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Zbigniew Zamachowski (aktor)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 11.15

kd/kul

Czytaj także

Philippe Tłokiński - jeszcze o nim usłyszycie!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 14:30
Francuski aktor polskiego pochodzenia Philippe Tłokiński zagrał m.in. w "Nocy Walpurgi", debiutanckim filmie Marcina Bortkiewicza, świetnie przyjętym na festiwalu filmowym w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Fabijański: scenariusze czytam sercem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:40
- Nie dzielę ról na ambitne i komercyjne. Przy wyborze ról kieruje się intuicją, a decyduję sercem - opowiada Sebastian Fabijański, aktor, teatralny, filmowy i serialowy, który na planie najnowszej części "Pitbulla" uwolnił demony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ederly. O czym śnił nastoletni Piotr Dumała?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:00
Wybitny przedstawiciel polskiej animacji powraca z kolejną fabułą. - Punktem wyjścia dla "Ederly" była historia, która przyśniła mi się w młodości. Sny zresztą zapracowały na całe moje życie - mówi reżyser Piotr Dumała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pewna pani z telewizji", czyli dziennikarstwo od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:49
- Chciałam ważne rzeczy związane z moim zawodem przemycić do tej książki, pokazać, jak wygląda "kuchnia dziennikarska" - mówiła jej autorka, dziennikarka Anna Mentlewicz.
rozwiń zwiń