X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kolekcja sukienek". Zbigniew Zamachowski kontra osiem kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 13:01
- "Kolekcja sukienek" to przedziwny, świetny film, który skłania do refleksji - mówił o obrazie Marzeny Więcek Zbigniew Zamachowski. - Po pokazie wyszedłem niezwykle zaintrygowany. Sam nie wiem, czy byłem bardziej smutny czy bardziej pogodny.
Audio
  • Zbigniew Zamachowski o filmie "Kolekcja sukienek" i swoim życiu… pozaaktorskim (Stacja Kultu-ra/Czwórka)
Zbigniew Zamachowski i Katarzyna Dydo w Czwórce. Aktor opowiadał m.in. o filmie Kolekcja sukienek, który na ekranach będzie można zobaczyć już 9 grudnia
Zbigniew Zamachowski i Katarzyna Dydo w Czwórce. Aktor opowiadał m.in. o filmie "Kolekcja sukienek", który na ekranach będzie można zobaczyć już 9 grudniaFoto: Czwórka

Zbigniew Zamachowski Kino karmi się tajemnicą, tak jest od zawsze. Im większy suspens, tym większa ciekawość widza. A w "Kolekcji sukienek" ten suspens jest

"Kolekcja sukienek" to osiem historii ośmiu różnych kobiet, pokazuje ich lęki, dramaty, fantazje i obsesje, ale także codzienne życie - to, które mają i takie, które chciałyby mieć. Na ekranach zobaczymy m.in. Adriannę Biedrzyńską, Katarzynę Bujakiewicz, Ewę Szykulską, czy reżyserkę tego obrazu Marzenę Więcek. I jednego mężczyznę: Zbigniewa Zamachowskiego. - Łączy je rodzaj samotności, w którą - jak w szczelinę, w próżnię - wchodzi mój bohater. Dość umiejętnie, podstępnie. Nie czyniąc wielkiego zła, ale przełamując intymność tych kobiet - mówił Zamachowski w Czwórce. Jak przekonywał, w tym filmie miesza się ze sobą samotność, ale także uporczywe szukanie własnego miejsca w świecie.

Zbigniew Zamachowski "Kolekcja sukienek" to niezwykły film. To pod względem formalnym suma opowieści kobiet, która na koniec pointuje się poprzez postać, którą ja gram. Te opowieści pięknie się sumują

W rozmowie z Kasią Dydo opowiadał także o swoim życiu poza filmowym planem. - Przychodzi taki moment dla każdego człowieka, kiedy zdaje sobie sprawę, że już naprawdę dużo w życiu zrobił. I czas odpuścić, polenić się trochę. To teraz moje marzenie - opowiadał Zamachowski. Mówił także o tym, czy sam znajduje czas na to, by obserwować innych aktorów na teatralnych deskach, i które z ostatnio obejrzanych przez niego filmów szczególnie przypadły mu do gustu. Zdradził także, gdzie w najbliższym czasie będzie można go... spotkać.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Zbigniew Zamachowski (aktor)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 11.15

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Philippe Tłokiński - jeszcze o nim usłyszycie!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 14:30
Francuski aktor polskiego pochodzenia Philippe Tłokiński zagrał m.in. w "Nocy Walpurgi", debiutanckim filmie Marcina Bortkiewicza, świetnie przyjętym na festiwalu filmowym w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Fabijański: scenariusze czytam sercem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:40
- Nie dzielę ról na ambitne i komercyjne. Przy wyborze ról kieruje się intuicją, a decyduję sercem - opowiada Sebastian Fabijański, aktor, teatralny, filmowy i serialowy, który na planie najnowszej części "Pitbulla" uwolnił demony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ederly. O czym śnił nastoletni Piotr Dumała?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:00
Wybitny przedstawiciel polskiej animacji powraca z kolejną fabułą. - Punktem wyjścia dla "Ederly" była historia, która przyśniła mi się w młodości. Sny zresztą zapracowały na całe moje życie - mówi reżyser Piotr Dumała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pewna pani z telewizji", czyli dziennikarstwo od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:49
- Chciałam ważne rzeczy związane z moim zawodem przemycić do tej książki, pokazać, jak wygląda "kuchnia dziennikarska" - mówiła jej autorka, dziennikarka Anna Mentlewicz.
rozwiń zwiń