Matylda Damięcka: nie lubię jak pomysły kisną mi w głowie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 13:30
- Działam z potrzeby serca. I wyobraźni. Jak w mojej głowie pojawia się pomysł, od razu zastanawiam się, jak go zrealizować. Tyle, że czasami zbyt długo zwlekam z tym, by pochwalić się efektami mojej pracy - mówi Matylda Damięcka.
Audio
  • Matylda Damięcka o spektaklu "Plyń", serialu "Wataha" i planach na 2017 rok (Stacja Kultura/Czwórka)
Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej na Komediowej Scenie Dwójki. Z Matyldą Damięcką występuje Bartek Magdziarz
"Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej" na Komediowej Scenie Dwójki. Z Matyldą Damięcką występuje Bartek MagdziarzFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Aktorka znalazła się w obsadzie spektaklu "Płyń", czyli pierwszej produkcji W-arte! Open Art Space - artystyczno-edukacyjnego projektu Romy Gąsiorowskiej. - Piotr Rogucki napisał bardzo fajny tekst z piosenkami. Po raz pierwszy zobaczyłam jego występ z materiałem z "J.P. Śliwa" w Stodole. Byłam w szoku, bo między piosenkami Roguc fundował publiczności monumentalne monologi i był w tym wspaniały. Ludzie słuchali i świetnie się bawili. Dawno nie widziałam tak szczerego pogo - wspomina Damięcka.

Matylda Damięcka Myślę obrazem, gotowymi kadrami. Kiedyś chciałam być operatorem filmowym, ale pomyślałam, że mój kregosłup tego nie wytrzyma. Potem pojawił się pomysł, żeby zdawać na ASP, a wszystko skończyło się... w szkole teatralnej 

Spektakl "Płyń" także oglądać będzie można w warszawskim klubie Stodoła - w dniach 26 i 27 lutego 2017 roku. - Przy adaptacji tak trudnego tekstu mogą być dwa scenariusze. Albo zrobimy coś genialnego, albo polegniemy. Dostaliśmy od Romy Gąsiorowskiej artystyczną wolnośc totalną. Wbrew pozorom to może być ryzykowne - mówi gość Czwórki.

W tym roku aktorkę zobaczymy także w nowym epizodzie serialu "Wataha". Rola, którą otrzymała, łączy się z jedną z jej pasji, o której opowiada Kasi Dydo. Zdradza także, dlaczego nie zabiera charakteryzatorkom czasu na planie i czy księżniczce przystoi biegać w ubłoconych butach.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Matylda Damięcka (aktorka)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 10.16

kul/jsz

Czytaj także

"Czego nie widać" - aktorstwo w krzywym zwierciadle

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 17:32
Sztuka "Czego nie widać", którą aktualnie oglądać można w stołecznym Teatrze Kwadrat nazywana jest "najzabawniejszą farsą jaka kiedykolwiek została napisana". Czwórka zajrzała na próbę tego przedstawienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Xanadu. Galeria wielkich możliwości

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 14:00
Galeria Xanadu to nowe miejsce na kulturalnej mapie Polski. - Mamy do dyspozycji 300 metrów kwadratowych, które zamierzamy wypełnić sztuką artystów młodego i średniego pokolenia. W pierwszej kolejności postanowiliśmy postawić na kobiety - mówi Agnieszka Gniotek.
rozwiń zwiń