W ferie poznaj teatr dla dzieci od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 12:28
- Rzadko traktuję teatr jak instytucje. Zawsze chciałam pracować nie w instytucji, a właśnie w teatrze - mówiła w "Stacji Kultura" Aldona Kaszuba, kierowniczka literacka Teatru Baj w Warszawie i autorka pomysłów na wszystkie atrakcje "Ferii z Bajem".
Audio
  • Aldona Kaszuba o feriach w warszawskim Teatrze Baj (Stacja Kultura/Czwórka)
Jak tchnąć życie w teatralne lalki? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak tchnąć życie w teatralne lalki? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: mattia masciullo/Shutterstock.com

- W trakcie ferii chcemy pokazać, jak wygląda scena od drugiej strony, w jaki sposób ożywia się lalki, jakie są ich głębsze tajemnice - zdradzała w Czwórce Aldona Kaszuba. - Sercem naszych spotkań będą jednak spektakle - dodała. Po przedstawieniach natomiast młodzi widzowie wraz z opiekunami, będą mogli przekroczyć magiczną granicę sceny. - To jest jeden z rarytasów "Ferii z Bajem" - przekonywała Aldona Kaszuba.

Posłuchaj też:
Erwin Axer Gustaw Holoubek 1200x660 PAP.jpg
Erwin Axer. "Chłopiec z przedwojennym sznytem"

Organizowany po raz siódmy cykl, otwarty jest nie tylko dla grup zorganizowanych, ale także dla dzieci z opiekunami. Jakie przedstawienia będzie można obejrzeć w ramach "Ferii z Bajem" - tego dowiecie się z nagrania rozmowy.  

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Aldona Kaszuba (kierowniczka literacka Teatru Baj w Warszawie)

Data emisji: 14.02.2017

Godzina emisji: 11.15

jsz

Czytaj także

"Sługa dwóch panów". Teatr jak rollercoaster

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 19:00
- Commedia dell’arte wystawiana jest niezwykle rzadko - mówił Mateusz Weber, aktor, którego, razem z goszczącą w Czwórce Anną Szymańczyk, można zobaczyć na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego w sztuce Carla Goldoniego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Mąka. Prowadził dziennik małego chłopca

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 14:48
- Zapisywałem w nim uwagi jako "Mały Książę", aby przygotować się do tej roli - zdradzał aktor w "Stacji Kultura". Towarzyszyła mu Malwina Czapiga, autorka adaptacji i tekstów piosenek musicalu "Mały Książę", który w marcu obejrzymy na deskach warszawskiego Och Teatru.  
rozwiń zwiń