X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyplomy ASP 2016. "Pięknie i pomysłowo"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 12:00
- Zofia Anderwald zaprojektowała świetny but, który mozna podzielić na trzy części. Dzięku temu posiadając 4 sztuki takiego obuwia możemy skomponować ponad 60 różnych par - mówi Tomasz Tobys - współautor zestawienia "Dyplomy ASP 2016".
Audio
  • W jakiej kondycji jest młoda polska sztuka? Przeglądamy zestawienie "Dyplomy ASP 2016" (Stacja Kultura/Czwórka)
Transpozycja muzyki na architekturę. Projekt obiektu z kameralną salą koncertową w Gdyni Orłowie autorstwa Anny Marii Czai
Transpozycja muzyki na architekturę. Projekt obiektu z kameralną salą koncertową w Gdyni Orłowie autorstwa Anny Marii CzaiFoto: Font nie czcionka

Tomasz Tobys Nasze zestawienie pokazuje pełne spektrum działania projektowego w Polsce. Co roku pojawiają się nowe kategorie za sprawą nowych form artystycznego wyrazu wykorzystywanych przez młodych artystów

Obok mody w zestawieniu najlepszych dyplomów studentów szkół artystycznych w Polsce znalazły się także malarstwo, elementy identyfikacji oraz wzornictwo. - Naszą uwagę zwrócił na przykład projet Klaudii Kasprzak z ASP w Krakowie, która stworzyła rodzinę ekologicznych siedzisk na bazie taboretu - opowiada Tobys.  

W zestawieniu "Dyplomy ASP 2016" zaprezentowano rekordową liczbę aż 72 dyplomów – co jak podkreśla gość Czwórki - związane jest nie tylko z ilością nadesłanych zgłoszeń ale przede wszystkim z wysokim poziomem prac. W audycji opowiadamy o najciekawszych projektach - w tym o dyplomach z identyfikacji oraz tłumaczymy, dlaczego dobry grafik powinien umieć mówić "nie".


"Podział bryły jako potencjał wymienności" - kolekcja obiektów inspirowanych obuwiem Zofii Anderwald "Podział bryły jako potencjał wymienności" - kolekcja obiektów inspirowanych obuwiem Zofii Anderwald

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Tomasz Tobys (artysta, projektant, socjolog, portal "Font nie czcionka!")

Data emisji: 16.02.2017

Godzina emisji: 10.16

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stefan Gierowski. Klasyk sztuki współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:12
- Urodzony w 1925 roku artysta jest prawdziwym malarzem, który uwielbia pracować przy sztalugach - mówiła w Czwórce Zuzanna Sokalska, prezeska Fundacji im. Stefana Gierowskiego, która w Warszawie przy ulicy Kredytowej 9 otwiera właśnie nową siedzibę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Szkoła Ilustracji. O architektach książek

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 18:00
- Ilustracja może tekst zdobić, może go objaśniać albo może go uzupełniać - mówi Magda Kłos-Podsiadło i tłumaczy, kim byli artyści, którzy narysowali nasze dzieciństwo.
rozwiń zwiń