Muzycy jak malowani. Po co artystom eyeliner i szminka?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 16:00
- Jeden z najbardziej spektakularnych make-upów w historii popkultury miał... mężczyzna. Boy George bardzo mocno malował oczy i usta. To był damski makijaż w męskiej wersji - mówi ekspert mody Anna Puślecka. 
Audio
  • Muzycy w makijażach. Kto szokuje, kto zachwyca, a kto się chowa? (Stacja Kultura/Czwórka)
Boy George  to brytyjski piosenkarz i DJ irlandzkiego pochodzenia, wokalista popularnego w latach 80. zespołu Culture Club.
Boy George to brytyjski piosenkarz i DJ irlandzkiego pochodzenia, wokalista popularnego w latach 80. zespołu Culture Club.Foto: PAP/Photoshot/Mike Prior

Anna Puślecka W starożytnym Egipcie makijaż miał zadanie rytualne albo kamuflujące. Wierzono w to, że oko "zrobione" w kształcie migdała ochroni przed słońcem

W latach 70. i 80. gwiazdy muzyki ochoczo korzystały z dobrodziejstw sztuki makijażu. Bez względu na płeć i rodzaj wykonywanej muzyki. - Członkowie amerykańskiej grupy rockowej Kiss malowali całe twarze na biało-czarno. Na scenie wyglądali jakby nosili rytualne maski - opowiada ekspert mody.

Sztukę makijażu do perfekcji opanowali także David Bowie i Marilyn Manson. A który polski artysta zasługuje na tytuł mistrza makijażu? Posłuchaj nagrania audycji.

Czytaj także
amy winehouse 1200 pap.jpg
Amy, Lana i inne dziewczyny od retro

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 2.03.2017

Godzina emisji: 11.22

kul/jsz

Czytaj także

Grażyna Hase. Od "kozak looku" do ikony mody

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 12:00
- Choć Grażyna Hase jest jedną z najważniejszych osobistości polskiej mody, to moja książka jest przede wszystkim opowieścią o twórczej kobiecie - mówi Krzysztof Tomasik, autor biografii "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lucyna Ćwierczakiewiczowa - kulinarna gwiazda XIX wieku

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 17:00
Znana z ciętego języka i uszczypliwych uwag, w teatrach zajadała się czekoladkami i kąśliwie komentowała grę aktorów. - Lucyna Ćwierczakiewiczowa jako pierwsza zaczęła uczyć Polaków gotować. Gdyby żyła dziś, byłaby królową internetu - mówi dziennikarka i blogerka Monika Kucia.
rozwiń zwiń