Muzyka na wybiegu. Depeche Mode, Venetian Snares i Zamilska

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:00
Kiedyś ważne były tylko stroje, potem nie mniej istotną rolę zaczęły odgrywać modelki, ostatnio równie wysoką rangą cieszy się muzyka, która stała się integralną częścią pokazów mody. 
Audio
  • O muzykach, którzy współpracują z domami mody i piosenkach, które najlepiej sprawdzają się na wybiegu (Stacja Kultura/Czwórka)
Muzyka Natalii Zamilskiej nie  tylko trafiła w gust fanów mrocznej elektroniki, ale też spodobała się znanym projektantom mody. Na zdjęciu artystka na Scenie Alternatywnej Festiwalu w Opolu
Muzyka Natalii Zamilskiej nie tylko trafiła w gust fanów mrocznej elektroniki, ale też spodobała się znanym projektantom mody. Na zdjęciu artystka na Scenie Alternatywnej Festiwalu w OpoluFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Czytaj także
amy winehouse 1200 pap.jpg
Amy, Lana i inne dziewczyny od retro

- Podobała mi się inspirowana muzyką rockową kolekcja Balmain z 2012 roku, kiedy to modelki przechadzały się po wybiegu do utworów Depeche Mode, co w połączeniu z "ostrymi" ubraniami wyglądało fantastycznie - opowiada dziennikarka i blogerka muzyczna Agata Omelańska.

Czy muzyka potrafi przyćmić pokaz mody? Do jakiej muzyki w wesołym miasteczku Louisa Vuittona bawiła się Kate Moss? I jak polska producentka "dostała" pracę u Diora i Michała Szulca? O tym m.in. w materiale Aleksandry Opali.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Data emisji: 16.03.2017

Godzina emisji: 11.49

kul/jsz

Czytaj także

"Mała czarna, naked albo z zasłony". Sukienki, które zmieniły popkulturę

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 11:45
Marylin Monroe, Vivien Leigh i Cher - trzy aktorki z różnych światów i różnych epok i jeden łączący je element - sukienka. Każda z nich miała na sobie taką kreację, która trafiła do historii popkultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Futro w popkulturze? "Głównie w gangsterskim klimacie"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:09
Choć budzą ogromne kontrowersje i są wątpliwe etycznie, niektóre gwiazdy nie mają z tym najmniejszego problenu. - Rihanna słynnie z zamiłowania do naturalnych futer i sama mówi o sobie "gangsta girl" - opowiada dziennikarka i blogerka Agata Omelańska.
rozwiń zwiń