Ścieżka dźwiękowa. Zrzędliwie o filmach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:00
- Jesteśmy na tyle bezczelni, że uważamy, że o filmach mamy do powiedzienia coś ciekawego. I robimy to na "Ścieżce dźwiękowej" - opowiada Bolesław Racięski, krytyk filmowy i współtwórca podcastu.
Audio
  • Czym podcast "Ścieżka dźwiękowa" różni się od blogów filmowych? (Stacja Kultura/Czwórka)
W każdy piątek w Stacji Kultura oceniamy filmowe nowości, tym razem zastanawiamy się na czym dziś polega krytyka filmowa (zdj. ilustracyjne)
W każdy piątek w "Stacji Kultura" oceniamy filmowe nowości, tym razem zastanawiamy się na czym dziś polega krytyka filmowa (zdj. ilustracyjne) Foto: Ruslan Mitin/Shutterstock.com

Bolesław Racięski Z Michałem jesteśmy praktykującymi filmoznawcami. W kinie siedzimy i z zawodowego obowiązku, i dla przyjemności. I wbrew powszechnej opinii uważamy, że krytycy filmowi nadal są potrzebni

Gość Czwórki razem z Michałem Lesiakiem poznali się na filmoznawstwie w Krakowie. Najpierw swoimi przemyśleniami na temat sztuki filmowej dzielili się ze znajomymi. Teraz każdy internauta ma szasę przekonać się, co myślą o filmach. - Zrzędzimy, ale nie cały czas. W jednym z ostatnich odcinków narzekaliśmy na najnowszy film z Kristen Stewart czyli "Personal Shopper", ale dla równowagi opowiadaliśmy o innych duzo lepszych obrazach, które w dorobku ma reżyser Olivier Assayas - wyjaśnia Bolesław Racięski.

Rozmówca Kasi Dydo poleca też filmy, które w weekend wejdą na ekrany kin i opowiada o problemie, z którym borykają się współcześni filmowcy, czyli jak w kinie pokazywaś SMS-y. 

***

Czytaj także
bodo pap 1200.jpg
Przedwojenne gwiazdy kina. Skazane na zapomnienie?

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Bolesław Racięski (krytyk filmowy, współtwórca podcastu "Ścieżka dźwiękowa")

Data emisji: 29.03.2017

Godzina emisji: 11.14

kul/jsz

Czytaj także

Ana Lily Amirpour. Didżejka za kamerą

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 12:20
- Amirpour grywa w klubach, a kiedy staje za kamerą przyrównuje się ją do wizualnego didżeja - mówi krytyk Artur Zaborski. - Kadry w jej filmach wyglądają jak odrębne dzieła sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń