Legalna kultura. Bądź uczciwym odbiorcą

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 12:52
Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Filmowym w Gdyni ogłasza kolejną edycję konkursu "Krótki film o legalności" na spot inspirujący do korzystania z legalnych źródeł kultury.
Audio
  • Jak nakręcić spot o legalnej kulturze? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com
Posłuchaj też:
dunkierka nolan pap 1200.jpg
Christopher Nolan. Zaprzecza hollywoodzkim schematom

- Szerzymy uczciwość w kulturze, która jest wspólnotą odbiorców i twórców. Jedni bez drugich nie istnieją - podkreślali w Czwórce Marcin Kotyła i Szymon Majewski z Fundacji Legalna Kultura. Konkursowy spot ma też promować przenoszenie do cyfrowej rzeczywistości zasad etycznych, które obowiązują w relacjach społecznych. Dla kogo konkurs "Krótki film o legalności" jest otwarty?

- Mogą wziąć w nim udział wszyscy twórcy - mówili zaproszeni goście. - W dużej mierze konkurs jest dla początkujących, dla których szczególnie ważna powinna być kwestia uczciwości w kulturze i tego, jak twórcy tracą, gdy korzystamy z pirackich źródeł - zaznaczyli Marcin Kotyła i Szymon Majewski.

Dlaczego warto po legalną kulturę sięgać i co mówią statystyki o korzystaniu w Polsce ze źródeł pirackich, czym tworząc konkursowe spoty można się inspirować, ile one mają trwać, oraz co się będzie z nimi działo później - tego wszystkiego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy ze "Stacji Kultura".   

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Marcin Kotyła i Szymon Majewski (Fundacja Legalna Kultura)

Data emisji: 21.07.2017

Godzina emisji: 10.15

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debiuty literackie. Szukamy najlepszej powieści

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 13:30
- Myślę, że literatura, szczególnie ta popularna, bardzo się rozwinęła. Każdy chce pisać i odnieść sukces. Obecnie o wiele trudniej jest debiutować niż wtedy, kiedy ja zaczynałam w 2010 roku - mówi w Czwórce Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka oraz członkini kapituły konkursu Literacki Debiut Roku, który odbywa się już po raz szósty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"60 Minut". Pomiędzy krótkim, a pełnym metrażem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 12:22
Takie wyzwanie stawia filmowcom pomiędzy 25 a 40 rokiem życia Studio Munka, w którym startuje właśnie nowy pilotażowy program. W "Stacji Kultura" o jego szczegółach opowiadają Liwia Mądzik i Anna Kot.
rozwiń zwiń