Seanse "za dyszkę"? Jesienią wybieramy się do kina

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 19:31
Statystyki mówią, że Polacy coraz chętniej chodzą do kina, a 2016 rok był pod tym względem rekordowy - sprzedały się aż 52 miliony biletów. - Coraz wyższy jest poziom polskich filmów, a to zasługa publiczności. Im więcej do kina chodzimy, tym więcej mamy dobrych produkcji - przekonuje Sylwia Burska, koordynatorka projektu "Kultura Dostępna w Kinach".
Audio
  • "Kultura Dostępna w Kinach" - seanse na każdą kieszeń (Stacja Kultura/ Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jacob Lund/Shutterstock.com

Rafał Wiśniewski Kino ma swoją magię, a każde wspólne wyjście do kina to poetyka, która wiąże na całe życie

"Kultura Dostępna w Kinach" to projekt Narodowego Centrum Kultury (NCK), a w tym roku startuje jego ósma edycja. - Chcemy promować najnowsze polskie kino tak, aby widzowie, szczególnie z małych miejscowości, mieli do niego dostęp - tłumaczy Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK-u. - Trzeba tu zwrócić uwagę na asymetrię pomiędzy wielkimi miastami, a miasteczkami, nie wspominając obszarów rustykalnych, gdzie kino jest marzeniem. W Warszawie repertuar jest zróżnicowany, a w małych miastach ta oferta jest ograniczona - zaznacza Rafał Wiśniewski. 

- Problemem są też drogie bilety - dodaje Sylwia Burska. -  W wielu miejscach ich cena w weekend - kiedy do kina wybieramy się najczęściej - przekracza 30 złotych - przekonuje koordynatorka projektu "Kultura Dostępna w Kinach". Dlaczego "dyszka" to zdaniem zaproszonych gości dobra cena za kinowe bilety, oraz gdzie, kiedy i jakie filmy będzie można w ramach projektu NCK-u zobaczyć - więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Sylwia Burska (koordynatorka projektu "Kultura Dostępna w Kinach"), Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 11.08

jsz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Filmowy wyścig po Orły. Na kogo czekają statuetki?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:00
W Czwórce, dyrektorka Polskich Nagród Filmowych Orły oraz producentka filmowa i telewizyjna, Izabela Wójcik opowiadała, między innymi o liście kandydatów do tegorocznych nagród - figuruje na niej aż 50 filmów. Czy 2016 rok był dobry dla polskiej kinematografii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Gdyni. "Spotkanie mistrzów z debiutantami"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 14:20
Przed nami 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - Za sukces pracy naszych jurorów uznaję moment, kiedy laureat konkursu na krótki metraż powraca do nas z fabułą. I tak np. jest w przypadku Pawła Maślony - mówi rzeczniczka prasowa festiwalu Anna Wróblewska. 
rozwiń zwiń