"Ubuntu". Między reportażem a powieścią przygodową

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 15:57
"Ubuntu" to motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę. - Heather Ellis, wybrała się do Afryki samotnie, jako biała kobieta. Przejechała 19 krajów. To świadczyło o odwadze, graniczącej z ryzykanctwem - tłumaczyła Kinga Michalska
Audio
  • O książce "Ubuntu" Heather Ellis opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Mali mieszkańcy Gwinei (zdjęcie ilustracyjne)
Mali mieszkańcy Gwinei (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Damian Pankowiec/Shutterstock.com
walizka pustynia podróż 1200.jpg
Powieść "Angielka". Arabia jako cel życiowej wyprawy

Jak podkreślała, atutem "Ubuntu" jest świetny zmysł obserwatorski autorki książki. - Wyjątkowa w tej książce jest szczerość, z jaką autorka, Australijka Heather Ellice, przedstawia swoje afrykańskie przygody. To, jak opisuje przyrodę, jak zdobywa Kilimandżaro, broni się przed atakiem, czy smakuje przedziwne potrawy - opowiadała o książce "Ubuntu" Kinga Michalska w Czwórce.

Kinga Michalska mówiła także o autorce książki, która - podobno - już jako ośmiolatka wsiadła na motocykl i to był początek wielkiej podróżniczej pasji, która zaowocowała m.in. motocyklową wyprawą przez całą Afrykę. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 19.09.2017

Godzina emisji: 11.40

kd/jsz

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Księgarnie" - oryginalny przewodnik po księgarniach świata

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 13:28
Tropem najstarszych, najpiękniejszych, ale także nowoczesnych księgarni od Europy, poprzez Stany Zjednoczone, aż po Australię czy afrykańskie wioski - to szlak, którym prowadzi nas Jorge Carrión, autor przewodnika "Księgarnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pocztówki z Grecji". Wyjątkowy "przewodnik" po słonecznych plażach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 13:53
Wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości, cierpieniu i walce o szczęście, która przenosi czytelników wprost do pełnej słońca Grecji. - Lekturę tę można również traktować jako swoisty przewodnik po tym kraju, to "książka z niespodzianką" - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń