Festiwal Sztuka 6. Świeży głos w artystycznym świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 12:00
W audycji "Stacja kultura" zajrzeliśmy do Liceum Plastycznego przy ul. Smoczej w Warszawie, gdzie zakończyła się czwarta edycja festiwalu Sztuka 6.
Audio
  • Festiwal Sztuka 6 - głos młodych ludzi w świecie sztuki (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mat. pras.

Festiwal Sztuka 6 jest inicjatywą młodych ludzi - uczniów liceum plastycznego przy Smoczej, w całości przez nich organizowaną. W ramach festiwalu zorganizowany został wernisaż prac połączony z 2-dniowymi, bezpłatnymi warsztatami dla młodzieży, koncertami, spektaklami i występami performance. Warsztaty były prowadzone m.in. przez znanych artystów z Zachęty. 

Co jest celem festiwalu i do kogo jest on skierowany? -  W szkole skupiamy się na bardzo studyjnym, akademickim i klasycznym ukazaniu sztuki. To wszystko jest ważne, ale często uczniowie poza szkołą tworzą sztukę, której nie mogą zaprezentować w trakcie regularnych zajęć. Festiwal powstał po to, aby dać uczniom możliwość zaprezentowania szerszej widowni innego artystycznego wyrazu.

Marta Sundman Ciągle podnosimy sobie poprzeczkę. Jeśli chodzi o patronat jak i o festiwal sam w sobie. Co roku próbujemy nowych rozwiązań

Impreza odbywa się czwarty rok z rzędu, po raz pierwszy na taką skalę. Młodym ludziom już udało się zaangażować wiele znanych osób ze świata kultury i sztuki. Jak młodym artystom udało nawiązać się współpracę z największymi instytucjami kultury i sztuki? Czy w polskim środowisku artystycznym jest miejsce na nową jakość w sztuce? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Sundman (koordynatorka festiwalu), Wiktoria Szymańska (artystka, wystawczyni na 4 edycji festiwalu Sztuka 6)

Data emisji: 3.10.2017

Godzina emisji: 10.36

ac/kul

Czytaj także

Xanadu. Galeria wielkich możliwości

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 14:00
Galeria Xanadu to nowe miejsce na kulturalnej mapie Polski. - Mamy do dyspozycji 300 metrów kwadratowych, które zamierzamy wypełnić sztuką artystów młodego i średniego pokolenia. W pierwszej kolejności postanowiliśmy postawić na kobiety - mówi Agnieszka Gniotek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łódź Design Festival: zaprojektujmy przyszłość od nowa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 14:23
- To festiwal designu, który pomaga. Tak rozumiemy to pojecię i wokół tego budujemy nasz program - mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.
rozwiń zwiń