Łódź Design Festival: zaprojektujmy przyszłość od nowa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 14:23
- To festiwal designu, który pomaga. Tak rozumiemy to pojecię i wokół tego budujemy nasz program - mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.
Audio
  • Łódź Design Festival - szczegóły tegorocznej edycji (Stacja Kultura/Czwórka)
Tak wyglądały przygotowania do ubiegłorocznej edycji festiwalu. Czym organizatorzy Łódź Design zaskoczą w tym roku?
Tak wyglądały przygotowania do ubiegłorocznej edycji festiwalu. Czym organizatorzy Łódź Design zaskoczą w tym roku?Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Michał Piernikowski Projektanci stają się powoli zawodem zaufania społecznego, przed którymi stawiane są coraz poważniejsze wyzwania

Festiwal odbędzie się po raz 11. w dniach od 3 do 8 października. W programie znajdziemy ponad 30 wystaw, panele dyskusyjne i warsztaty. - "Od.Nowa" to hasło tegorocznej odsłony. Wraz z zaproszonymi gośćmi i widzami spróbujemy zastanowić się, co musimy zaprojektować w społeczeństwie od nowa i co powinniśmy zrobić w związku ze starzejącym się społeczeństwem - wyjaśnia gość Czwórki i opowiada o szczegółach wystawy "New Old", która do Łodzi przyjechała prosto z prestiżowego London Design Museum.  


Czytaj także
architektura1200.jpg
Zacznij kochać dizajn. Tylko po co?

Co wspólnego mają marzenia z designem? Jak myśli się o śmieciach w Europie? Na czym polega projektowanie inkluzywne? Zapraszamy do wysłuchania nagrania z audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Piernikowski (dyrektor Łódź Design Festival)

Data emisji: 7.09.2017

Godzina emisji: 10.36


Michał Piernikowski Michał Piernikowski

kul/kd

Czytaj także

Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Co zobaczymy w 2017?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 16:55
Od martwej natury widzianej oczami współczesnych artystów, poprzez barokowe pajęczyny, aż po kostiumy z klasyki polskiego kina... O tegorocznym programie Muzeum Narodowego we Wrocławiu opowiadał w Czwórce jego dyrektor Piotr Oszczanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Schmidt: żeby być dobrym fotografem, trzeba mieć szczęście

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 15:00
W trakcie swoich podróży po Polsce w latach 70. Marian Schmidt zrobił zdjęcia, dzięki którym dostał się do prestiżowych agencji fotograficznych w Nowym Jorku i w Paryżu. - Miałem szczęście, że znalazłem dobre motywy - wspomina artysta.
rozwiń zwiń