"W sklepie wszystko mi wolno". O filmie "Bydło"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:40
Pochodzą z różnych miejsc Polski, ale łączy ich nienawiść do pracy z klientami. O kim mowa? O pracownikach sklepów odzieżowych, którzy stali się bohaterami dokumentu "Bydło". 
Audio
  • Młodzi filmowcy opowiedzą o pracownikach sklepów odzieżowych (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/dom. publiczna/Jacob Lund

Reżyserami tej produkcji są Karolina Nitka i Kamil Mąka - w przeszłości także pracownicy sklepów odzieżowych. - Trudny klient to koszmar, który spędza sen z powiek ludziom takim, jak my. Trudnym klientem jest na przykład ten, który po wyjściu z przymierzalni rzuca wszystkie skotłowane ubrania na stół - opowiadają goście Czwórki.  


Czytaj także
bodo kox 1200 full.jpg
Miłość zaginająca czasoprzestrzeń, czyli "Człowiek z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa

Praca w "odzieżówce" trwa od 8 do 23 i nie ogranicza się do pomocy klientom. - Myjemy lustra, zamiatamy, sprzątamy. To wszystko jest na naszej głowie. A pomiędzy polerowaniem i odkurzaniem staramy się służyć kupującym - dodaje Nitka.

Młodzi filmowcy cały czas szukają pieniędzy na realizację swojego pomysłu i opowiadają o tym, jak można im pomóc. Zdradzają także, jakie "skarby" można znaleźć w przymierzalni i co w sklepach odzieżowych robią niespełnieni artyści.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Karolina Nitka, Aleksandra Prądzińska, Kamil Mąka (twórcy filmu "Bydło")

Data emisji: 11.10.2017

Godzina emisji: 11.16

kul/kk

Czytaj także

Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
22 maja na szklane ekrany powróci kultowy serial "Twin Peaks" Davida Lyncha. Zanim jednak dowiemy się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer zapraszamy w podróż do Łodzi szlakiem tego reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Blade Runner 2049", "Twój Vincent, "My Little Pony. Film"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 14:40
- Powrót po latach do arcydzieła kina science-fiction to może być jedno z najważniejszych wydarzeń w kinie w tym, roku - ocenia krytyk Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń