"Wataha 2" kultowa produkcja wraca na srebrny ekran

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 12:57
Okazał się nieoczekiwanym hitem. W Polsce serial przyciągnął więcej widzów, niż kasowa "Gra o tron". 15 października premiera drugiego sezonu serialu "Wataha".
Audio
  • "Wataha 2" - wraca polska superprodukcja (Stacja kultura/Czwórka)
Fragment plakatu serialu Wataha 2
Fragment plakatu serialu "Wataha 2"Foto: mat. prasowe

Polski serial "Wataha" okazał się niekwestionowanym przebojem małego ekranu. Pełnowymiarowe postaci, wciągająca fabuła i tajemnica, za którą widz chce podążać, sprawiły, że po raz pierwszy od dawna serial uważany jest za niezwykle dopracowany nie tylko "jak na polskie warunki".

Historia polskich pograniczników po czterech latach przerwy wraca na mały ekran. O swojej postaci i nowych wątkach w serialu opowiadała jedna z aktorek Anna Doczenko - Pojawiam się w życiu Rebrowa dość nagle. Jestem specyficznym gościem, ale po pewnym czasie sam Rebrow dochodzi do wniosku, że ten gość musiał pojawić się w jego domu - opowiadała w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

Anna Doczenko Myślę, że ten serial ma za zadanie ukazania człowieka jako całości - pokazanie jego wewnętrznej natury, wewnętrznego składu

O drugiej części produkcji opowiadał współreżyster serialu Jan P. Matuszyński - Kiedy słyszymy głosy, że serial jest paradokumentem, wydaje nam się, że chodzi o pewne wyrażenie prawdy. Szczególnie drugi sezon "Watahy" bardzo mocno wpisuje się w realia współczesnych polskich pograniczników - wyjaśniał reżyser.

W jaki sposób rozwinęły się postaci bohaterów jakie znamy z pierwszej części produkcji? Czym zaskoczy nas kontynuacja serii? O tym w nagraniu audycji opowiadali m.in. odtwórcy jednych z głównych ról Aleksandra Popławska i Andrzej Zieliński. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Bogumił Lipski (producent serialu); Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Anna Donczenko (aktorzy); Jan P. Matuszyński (jeden z reżyserów serialu w nagraniu rozmowy z Beatą Kwiatkowską)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 10.08

ac/mg

Czytaj także

Oczytani serialowo. Co nas zelektryzuje w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:00
Dlaczego kochamy seriale? - Każdy ma swoje usprawiedliwienie. Ja uważam, że mówią nam one bardzo dużo o współczesności - mówiła w Czwórce dziennikarka zajmująca się kulturą i blogerka Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
22 maja na szklane ekrany powróci kultowy serial "Twin Peaks" Davida Lyncha. Zanim jednak dowiemy się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer zapraszamy w podróż do Łodzi szlakiem tego reżysera.
rozwiń zwiń