Kasia Wypchło: chciałabym, żeby ludzie, byli częścią muzyki, którą tworzymy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 10:00
- Yuuki tworzy grupa przyjaciół, których spotkałam na swojej artystycznej drodze, którzy zrozumieli co muzycznie mam do przekazania. Eksperymentujemy z elektroniką, jazzem i rockiem - opowiadała Kasia Wypchło, wokalistka zespołu.
Audio
  • Kasia Wypchło wokalistka zespołu Yuuki o swojej debiutanckiej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)
Kasia Wypchło, wokalistka zespołu Yuuki i Kasia Dydo w studiu
Kasia Wypchło, wokalistka zespołu Yuuki i Kasia Dydo w studiuFoto: Czwórka

Artystka opowiadała antenie radiowej Czwórki o swoich muzycznych planach związanych z promocją debiutanckiej płyty. - Fajnie byłoby, jakby ludzie chcieli uczestniczyć w tworzeniu muzyki. Dzięki temu będą mieli możliwość zapoznania się z naszą twórczością. Naszym celem jest podzielenie się muzyką z publicznością. Wsparcie przy stworzeniu pierwszej płyty też jest formą dzielenia - mówiła.

Wokalistka przyznaje, że w muzyce najbardziej interesują ją opowiadanie i przestrzeń. - W swojej twórczości chciałabym opowiadać historie, z którymi każdy może się utożsamiać. Moja muzyka powstaje na podstawie osobistych doświadczeń i obserwacji - wyjaśniała w rozmowie z Kasią Dydo.

Do współpracy przy płycie artyści zaprosili Suwala, który wspiera muzyczne produkcje zespołu Flirtini. W zbiórce wzięło udział wielu polskich artystów i producentów m.in.: Igor Herbut, Duit, Buslav, Paulina Przybysz, Jose Torres, Agnieszka Musiał, Tomek Torres i Wojtek "Łozo" Łozowski, Natalia Przybysz czy LOR.

Czego muzycy wystrzegają się w tworzeniu swojej muzyki? Czy zdaniem artystki na polskim rynku muzycznym jest miejsce na taki zespół jak Yuuki? Tego dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Kasia Wypchło (wokalistka zespołu Yuuki)

Data emisji: 19.10.2017

Godzina emisji: 10.06

ac/kd

Czytaj także

The Djangos. W ich muzyce jest serce

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 18:11
- Nasza historia ma blisko 20 lat. Jeździliśmy i słuchaliśmy różnych koncertów w całym kraju. Wtedy właśnie narodziła się i dojrzała nasza miłość do muzyki reggae - mówi w Czwórce basista i siła napędowa The Djangos Daniel Wysocki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Występ Funk da System na Czwórkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 14:40
W studiu koncertowym Czwórki 22 września zagrała grupa Funk da System. Muzycy z Górnego Śląska wystąpiili w audycji Damiana Sikorskiego, którego urzekli podczas zgłoszeń do konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska: "Halo, tu Ziemia" to taka "shumanizowana elektronika"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 10:00
By napisać muzykę do albumu "Halo, tu Ziemia" Natalia Kukulska, niemal dwa lata temu, wraz ze swoją ekipą wyruszyła w góry. - Pomyślałam, że to najlepszy sposób, by odciąć się od otaczającej nas rzeczywistości, wielu spraw i problemów, które każdy z nas ma na głowie. W ciągu dwóch tygodni powstało tam sześć kompozycji - opowiadała artystka.
rozwiń zwiń